вівторок, 1 листопада 2016 р.

«Синдром добра»

Людина починається з добра,
Із ласки і великої любові.
Із батьківської хати і добра,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
«Синдром  добра»
Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення атмосферного повітря у багатьох містах України досягло критичного рівня. Екологічні проблеми, що особливо загострились в останні десятиріччя, викликають стурбованість і тривогу чесних людей землі.
Захистити весняну квітку і спів солов’я, молоду вербиченьку і могутній віковий дуб, чисте повітря і чисту воду - все це і буде надійною гарантією збереження самого життя в усій його красі і гармонії. На жаль ми поводимось на рідній землі як завойовники і погані квартиранти, а не як дбайливі господарі. Надто укорінились такі небезпечні девізи: « Моя хата скраю», « Після нас хоч потоп», « На наш вік вистачить». Замість добрих сходів і соковитого зела щедро проростає бур’ян байдужості, жорстокості, безкультур’я, неповаги до Землі – матінки, до рідного народу.
В екології, як і у вихованні, все пов’язане з усім. Або в юному, найбільш сприятливому для добра, віці через спілкування з природою ми посіємо гуманізм, повагу до життя і готовність його захистити або цю юну душу заглушить чортополох. Любов до природи слід виховувати з раннього дитинства. Виховані в любові юні громадяни України, які житимуть у третьому тисячолітті, мають бути позбавлені жорстокості, користолюбства, усвідомлювати, що святий обов’язок кожного – не завдати шкоди живому світові. Формування ставлення до природи неможливе без виховання чуйності, співчуття, доброти, гуманізму.
Природа дає свої скарби, а нам потрібно віддячити їй людською добротою і турботою.



Підготувала провідний бібліотекар ЦБ О.Касперська

Немає коментарів:

Дописати коментар