четвер, 24 березня 2016 р.

СВЯТО КНИГИ

Починаючи з 1993 року впродовж весняних канікул у дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття.
          В міській бібліотеці для дітей зібрались шанувальники книги на Свято дитячої книги.
          В стінах бібліотеки розгорнулося незвичайне дійство. Бібліотекар Наталія Іваночко розповіла присутнім про значення книги в житті людини. Загадки, вікторини, прислівя, ігри  сплелись у віночок розваг. Юні читай -лики проявляли неабияку кмітливість, відповідаючи на каверзні питання.
          Приємні враження залишили виступи ансамблю сопілкарів “Дударик”, учнів 5-Б класу СЗШ №3, класний керівник Наталія Машненко та учнів 7-А класу, класний керівник Ірина Хованець, які заспівали ряд пісень про книгу під музичний супровід бібліотекаря Лесі Цісінської.
          Несподіванкою і приємним сюрпризом свята були  Книжка, Королева книг та сценка “Зустріч Королеви книг , Червоної Шапочки та Незнайка у бібліотеці”  з якими всі присутні помандрували у чудовий світ найулюбленіших книжок.
   На завершення свята юні артисти  лялькового театру Трускавочка”  показали виставу Звірі лікують книгу.
          Юні артисти цікаво, артистично і змістовно продемонстрували дії  у веселій, пізнавальній та ігровій формі.
          Сміх, радість, добрий настрій панували на святі. Діти мали змогу дізнатись багато цікавого. Вони зрозуміли, що саме дитяча книга несе мудре, розумне, добре слово дітям. Присутні свята отримали часточку добра, тепла, і звичайно, знання.






Завідувач бібліотекою для дітей Зіновія Мазур.










”Лис Микита “ у дитячій бібліотеці

В нашій бібліотеці стало доброю традицією проводити  День дитячого читання  з метою популяризації і підтримки дитячого читання, залучення нових юних користувачів до бібліотеки.
          Цього року ми читали сатиричну казку  славетного Каменяра Івана Франка Лис Микита. Читали не тільки діти, а й бібліотекарі та мама активних читачів Олена Кухар.
          Бібліотекар Віра Лучковська розповіла про життєвий і творчий шлях поета. Назарій Гіщак, учень 3-А класу СЗШ№2, поділився своїми враженнями про рідне село Франка – Нагуєвичі. Діти пригадали де знаходиться памятник поету в нашому місті.
          Казки, оповідання та вірші відкривають для нас стежину до пізнання Франкових творів, його життєвого шляху. Вони допоможуть зрозуміти час, в якому жив великий Каменяр, навчать любити Україну і працювати для рідного народу.




          Завідувач бібліотекою для дітей Зіновія Мазур.

         




 

До дня народження Великого українського поета та художника Т. Г. Шевченка .

Боже милий !
Як хочеться жити,
І любити твою правду
І весь світ обняти !
                                                                  


 « Шляхами  Тарасової  долі» Галерея
                                                                             
                                                                                             
      Яка  гірка  твоя  доля!  Вона  не  зглянулася на тебе, залишивши сиротою. Десяток твоїх літ забрало заслання. Але як би важко тобі не було, ти не здавався, а боровся за честь і гідність нашого народу. Не зрікся України. Українці не здаються!
       Повстанець Шевченко був мовою поневоленого народу, мовою колючою, як дріт, але правдивою та прозорою, як сльоза ! Мовою, в якій бурхлива епоха відлунювала в розлогих думах бандуристів – сама Україна була розтрощеною бандурою з обірваними струнами. І яких же треба було нелюдських сил, щоб відкрити очі сліпому народові! А він підняв його, пригнобленого та приниженого, розтоптаного із землі.             
        Поет розбудив пам`ять народу, нагадав йому про мужність і незалежність наших предків.
 Ми відкриваємо для себе Шевченка, як глибокого філософа, тонкого лірика. Усі ми маємо прагнути собі побачити в ньому щось нове досі непізнане,відчути його мудрість та глибину думок.                       
         Нині наш Тарас знову не дає нам забути, як важливо цінувати свободу, надихає, підтримує, заспокоює душу …
        Скільки ще боротися? Ніхто не знає. Але Тарас казав: Борітеся  –  поборите! Вам Бог помагає!
За вас правда,за вас слава. І воля святая!
Жива душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми читая оживаєм,
 І чуєм БОГА в небесах.
   Наш Шевченко - це віра в незалежну Україну. Будьмо гідними його нащадками!



Підготували провідний бібліотекар МЦБС Касперська Ореста
Провідний бібліограф МЦБС Волчанська Ярослава
                                                                                             







середа, 9 березня 2016 р.

Ти живий, незабутній Тарасе

                                       …Свою Україну любіть,
                                       Любіть її… Во время люте,
                                       В останню тяжкую минуту
                                       За неї Господа моліть.
                                                                     Т.Шевченко
 
          У цих словах нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців. Та й не тільки українців. Я вперше зрозумів з його слів, як треба любити Батьківщину і свій народ
ці слова належать видатному грузинському поету Акакію Церетелі.
          Багато є в світі прекрасних поетів, кожний народ має своїх співців. Але тільки Тарас Шевченко здобув таке всенародне визнання. З давніх-давен в українських оселях під заквітчаними рушниками поряд з іконами  можна було побачити портрет батька Тараса, а на столі – Кобзар.
          До “шевченківських” днів учнями 1- А класу (класовод Марія Дуб) СЗШ №3  спільно з бібліотекарями міської бібліотеки для дітей проведено літературно-музичне свято.
          Марія Михайлівна розповіла про життєвий і творчий шлях поета.
З уст дітей звучали зворушливі поезії Т.Шевченка,  а також  учні виконали ряд пісень поета під музичний супровід Лесі Цісінської та вчителя музики Іванни Родіонової. Затамувавши подих, всі присутні слухали пісню “Дякуємо тобі матусю Україно”, яку заспівала Соломія Савчак.
          Тож нехай “Заповіт” великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.
Сьогодні до нього, нашого Пророка звертаємо свої погляди. З його ідеалами, помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:
                    І на оновленій землі
                    Врага не буде, супостата,
                    А буде син, і буде мати,
                    І будуть люди на землі.







МАНДРИ ГУЛЛІВЕРА