понеділок, 30 березня 2015 р.

ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ.


           Щорічно, в березні місяці, в Україні проходить тиждень дитячого читання, заснований з 1993 року.
Книга прочитана в дитинстві залишається у памяті на все життя. Тому ми ніколи не забуваємо про неї і розпочали тиждень в бібліотеці для дітей
 традиційним святом книги “Книга – добра чарівниця, відкриває таємниці” з учнями 5–Б класу (класний керівник Світлана Мегас) та 6-Б класу (класний керівник Валентина Салань) ЗСШ №3.
Бібілотекар Леся Цісінська розповіла присутнім про походження книги, також на прикладах біографій Л.Українки, І.Франка, Т.Шевченка ознайомила якого великого значення вони надавали читанню книги в дитячі та юнацькі роки.
Діти розповідали вірші, називали прислів’я та висловлювання про книгу, нагадали правила поводження з книгою. Виконали ряд пісень під музичний супровід Лесі Цісінської.
З учнями проведено конкурс – розминку “Відповідаємо всі дружно” та вікторину “Хто багато читає, той багато знає”.
Несподіванкою і приємним сюрпризом свята були  Книжка та Королева книг, з якими всі присутні помандрували у чудовий світ найулюбленіших книжок.
На завершення свята юні артисти  лялькового театру Трускавочка  показали виставу Звірі лікують книгу.
Закінчилось наше свято, та не закінчилася дружба з книгою. Хай книги входять у кожен дім. І тоді весь розум, мудрість і  людська доброта перейдуть до нас через книги.
Цікаво і змістовно пройшла бесіда за круглим столом Що важливіше в житті сучасної дитини: книга чи компютер?” з учнями старших класів. Бібліотекар Наталія Гнат розповіла, яке значення в житті людини має книга та компютер.
Книжка і комп’ютер між собою дуже пов’язані, оскільки перші згадки про чудо-пристрій з’явилися саме в книжках, і сьогодні всі книжки друкують і видають за допомогою цієї диво-машини.
Діти поділились своїми думками і баченнями, які мають для них книга і комп’ютер. Також жваво із задоволенням відповідали на запитання вікторини.
Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Насолоджуйтесь читанням, поринаючи у світ знань і фантазій. Книги творять людину, навчаючи її мудрості й доброти.

Завідувач бібліотекою для дітей Зіновія Мазур.



 




пʼятниця, 27 березня 2015 р.

Вода – основа життя на планеті

Вода – основа нашого життя .В ній воно зародилося,в ній розвивалося. Турбота про воду – це турбота про життя . Дбайливе ставлення до водних  запасів повинно бути нормою поведінки кожної людини. До води ми повинні ставитися так шанобливо,як і до хліба. Вода – найпоширеніша та загадкова рідина на нашій планеті . Вона існує в різноманітних станах,має безліч життєво важливих властивостей,у тому числі і пам'ять. Вода здатна поводитись в організмі,як еліксир життя, та  як найактивніший для людини ворог.
 
26 березня в центральній міській бібліотеці відбулась інформ-хвилинка « Вода – основа життя на планеті».Про  властивості води  розповідали  юним користувачам,які  відвідали  Інтернет-центр  Центральної міської бібліотеки(вул.Дрогобицька,12),бібліотекарі Г.Грицило та Д.Боднарчук.  Також   було проведено перегляд літератури «Вода-еліксир життя». На згадку, кожному віддувачеві було подаровано буклет « Вода – основа життя на планеті», підготовлений провідним бібліографом ЦБС  Я.Волчанською.
          Підготувала бібліотекар юнацької кафедри ЦБ Г.Грицило




четвер, 26 березня 2015 р.

Писанковий дивосвіт



Воскресіння та Великдень – ці слова для кожного християнина і кожного українця відомі з наймолодших літ. Вони для нашого народу завжди були святі. Бо де б і в яких обставинах не опинилася українська християнська душа, в цей час вона полишала повсякденні справи, щоб помолитися, спожити свяченого, зі щемом у серці згадати рідну домівку, де так незабутньо у цей день святкують, згадати свою родину, тих, що відійшли у засвіти та, простивши ворогам своїм, пригостити ближніх тим, що Бог послав. Тож слова ці завжди асоціювалися з миром, любов`ю, поцілунками, спільною радістю, а водночас із запахом свіжоспечених пасок, кольоровим дивосвітом писанок та крашанок, урочистим церковним дзвоном та співом «Христос Воскрес», з родиною за столом у нових вишиванках, з веснянками і гаївками побіля церкви. Усе дійство, яке тоді відбувається, збуджує всі наші органи чуття – кольором, запахом, смаком, звуком, - стрясає душу, налаштовуючи її на всеохопну любов, бо ж в цей день ми святкуємо найбільше свято всіх християн – Воскресіння Ісуса Христа.
І недаремно все це відбувається навесні. Сонце світить щораз довше і домашня птиця починає нести більше яєць. А це означає, що можна, потрохи наскладавши білих курячих яєць, починати писати писанки, без яких важко уявити собі святкування Великодня. Писанка була головним атрибутом святкувань приходу весни. Наші пращури вірили у відроджувальну силу яйця, адже після холодної зими з яєць з`являлося нове життя. У давніх слов`ян яйце було початком всього, прообразом космосу, вони вірили, що весь світ є подібний до великого яйця: шкарлупа – це небо, плівка –хмари, білок – вода, жовток – земля.
Майстер-клас з написання писанки відбувся 25 березня в бібліотеці-філії №1. Бібліотекар по роботі з юнацтвом Наталя Іваночко організувала Великодній вернісаж «Писанковий дивосвіт». Своїм  умінням писати великодню писанку з учнями СЗШ №1 поділилася майстриня, заступник директора Будинку учнівської творчості Любов Михайлівна Гривняк. Вона розповіла про усі тонкощі писанкарства та оригінальний орнамент писанок, які чарують своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту.
Писанки, які вдалося розписати дітям, мали справді неймовірний вигляд, вражали своєю багатоманітністю орнаментів. Учасники майстер-класу ділились своїми ідеями один із одним та все ж кожен зображував на писанках щось своє, і всі вони були неповторними. Дівчатка та хлопчики створювали писанки прадавнім восковим розписом. Ці навички вони з задоволенням понесли до своїх домівок, де спробують навчити цьому ремеслу рідних.

Бібліотекар по роботі з юнацтвом бібліотеки-філії №1 Наталія Іваночко





вівторок, 24 березня 2015 р.

І знову Бровко та Мурчик.


 
Бібліотекарі Трускавецької міської бібліотеки для дітей та користувачі нашої бібліотеки щиро вдячні поету-письменнику Олександру Зімбі за подаровані книжечки для маленьких читачів із серії “Веселі пригоди Бровка та Мурчика”. Також Бровко, Мурчик та їхні друзі запрошують читачів середнього шкільного віку у неймовірно цікаві детективно-фантастичні оповідання “Змова розпочалася. Дедраки”.
Час летить і нашим друзям хочеться вже побувати в більш “доросліших” пригодах. Жити без пригод зовсім не цікаво, тому запрошуємо до бібліотеки  разом з Мурчиком та Бровком поринути у світ різноманітних пригод. Дружба перемагає всі негаразди.
Страшно не буде – буде дуже цікаво.

Завідувач бібліотекою для дітей Зіновія Мазур.

Сучасна публічна бібліотека: креативний розвиток



Реалії сьогодення, зміни суспільної ситуації неминуче несуть зміни в роботі бібліотек. За останні роки розширились аспекти діяльності  публічних бібліотек, запроваджуються нетрадиційні види послуг, завдяки новітнім технологіям більш повно задовольняються потреби користувачів. Як стати необхідними, як підняти свій імідж, як досягти мети та інші питання розглядались на семінарі бібліотечних працівників «Сучасна бібліотека: креативний розвиток», який відбувся 20 березня 2014 року в читальній залі центральної міської бібліотеки.
У сьогоденні діяльності бібліотек корпоративна культура перебуває в центрі уваги. Мультимедійну презентацію «Коорпоративна культура бібліотеки як складова її успішного розвитку» представила Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБС. Під час презентації значна увага приділялась визначенню корпоративної культури кожної бібліотеки, яка є потужним організаційним ресурсом вміле застосування якого, може стати запорукою успішного розвитку. Коорпоративна культура інформаційної установи, узгоджена з основною метою її діяльності,  та місією сприяє формуванню її позитивного іміджу.  Завдяки мультимедійній презентації бібліотекарі мали змогу побачити моделі побудови сучасних закордонних бібліотек, а саме: архітектура, дизайн приміщень, технічне обладнання та ін.    
Мультимедійну презентацію « Дизайн Львівської обласної бібліотеки  для дітей: пошук свого особливого образу» представила Любов Сташко, завідувач відділом науково-консультативної підтримки бібліотек, соціології, інновацій та маркетингу ЛОБД.  Акцент  даної презентації був орієнтований на зростаючі потреби користувачів, розширенні інформаційних послуг, підвищенні комфортності обслуговування. Для того, щоб залучити користувача і зацікавити реального, бібліотека повинна бути привабливою.
Під час семінару виник цікавий діалог, обмін думками з питань якісного функціонування бібліотек сьогодні,  в якому також взяли участь колеги з міста Борислава. Також  було  проведено тренінг «Технології Веб.2.0.Інформаційний блог».
  Провідний методист Трускавецької МЦБС  І. Вахнич