середа, 2 липня 2025 р.

ПРЕЗНТАЦІЯ ПОЕТИЧНИХ ЗБІРОК


27 червня в Центральній міській бібліотеці відбулася презентація поетичних збірок Оксани Гуньки-Маїк — української поетеси та письменниці, лауреатки Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша.

Авторка п’яти поетичних книг — «За пів кроку до осені»«Полиново-медова любов»«Зігріти небо»«Що тобі, Жінко?»«Невпокорена», а також співавторка низки колективних збірок і альманахів. Її поезія — це пошук істини, утвердження духовних цінностей, прагнення світла, щирості та любові. Як вірить сама поетеса: «Від любові скреснуть всі льоди!»

Особливо зворушливою стала презентація збірки «Що тобі, Жінко?», яка з перших рядків полонила присутніх глибиною жіночої душі. Кожен у залі почув щось своє — зізнання, пересторогу, сповідь чи одкровення, що залишилося в серці.

Оксана Гунька-Маїк також представила свою першу прозову збірку «Навернення до радості» — книгу коротких оповідань, в основі яких художньо осмислені історії реальних людей. Тут немає імен — лише «Він» і «Вона», які виборюють своє місце під сонцем.

Теплою несподіванкою для авторки став виступ ансамблю сопілкарів «Дударик» (керівник — Олександра Цісінська), що діє при бібліотеці для дітей. Юні учасники продекламували вірші та виконали патріотичні пісні.

На завершення заходу пані Оксана подарувала свої книги бібліотеці. Тож усі охочі можуть ознайомитися з її творчістю, завітавши до читальні.


 

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ


З Днем Конституції України! Цей день символізує нашу національну свободу та незалежність, яку ми отримали після багаторічної боротьби за демократію. Для нас українців, Конституція це права і свободи, про гідність і цінності, стійкість та нескореність .

До цієї теми в бібліотеці-філії №2 діє тематична книжкова виставка, яку підготувала завідувач бібліотеки-філії №2 Лідія Стецик.



КОНСТИТУЦІЯ – ГАРАНТ НЕЗАЛЕЖНОСТІ


Конституція України непохитно стоїть на захисті основоположних прав і свобод людини, навіть, в умовах воєнного або надзвичайного стану. Збройна агресія російської федерації та її повномасштабне вторгнення на території України змусили весь державний апарат перейти до оперативного функціонування в умовах правового режиму воєнного стану.

Але гідність людини, беззаперечно, є однією із цінностей людства і, особливо, у період дії воєнного стану порушення уставу неприпустиме. В переддень Дня Конституції в Трускавецькій міській центральній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Конституція - гарант незалежності».

Виставка буде діяти з 26 червня по 30 червня 2025року у читальній залі. Запрошуємо усіх, кому цікава дана тема (м.Трускавець, вул. Дрогобицька, 12, Центральна бібліотека)

Вітаємо всіх з Днем Конституції України! Зичимо всім миру, добра та розквіту нашої держави!

 

ЛІТЕРАТУРНА ЗУСТРІЧ


21 червня в приміщенні бібліотеки-філії с. Доброгостів відбулася літературна зустріч з письменницею Надією Вальчук-Остряницею. Пані Надія - письменниця, військова лікарка, дослідниця міфології, культури, етнічної спадщини України. Її захоплення історіє Холодного Яру знайшло відображення у псевдонімі. Авторка презентувала свій третій роман «Остання відьма». У творах, новелах пані Надії сюжети рясно помережені фольклором, традиціями, містичною культурою та колоритом. Зустріч була цікавою та корисною. Наприкінці писменниця подарувала бібліотеці свої книги, тож охочі зможуть завітати до бібліотеки та прочитати ці книги.  



вівторок, 1 липня 2025 р.

КРАЄЗНАВЧО-МИСТЕЦЬКА ПОДІЯ


В URBAN бібліотеці відбулась краєзнавчо-мистецька подія!

На бібліотечній терасі насолоджуючись легким літнім вітерцем та сонячним теплом говорили про цілющі джерела Трускавця!

І якщо про Нафтусю знають усі, то про наявність інших джерел не дуже.

На території Трускавця та у навколишніх урочищах є ще з десяток унікальних джерел, які мають власні імена: Софія, Марія, Барбара, Емма, Юзя, Броніслава, Анна, Катерина. А є ще два джерела, які мають чоловічі імена - Едвард та Фердинанд.

Найбільше з тих джерел пощастило Едуарду, адже крім того, що вона знаходиться неподалік центрального Бювету мінеральних вод, має надзвичайно оригінальний надкоражний будиночок, який фактично став візитівкою курорту. Інші джерела, що знаходяться в парку, теж мають надкоражні будиночки, але вони досить прості і не привабливі.

Джерело Едвард каптовано деревʼяним зрубом і на поверхні оформлене красивим деревʼяним павільйоном з високим тесаним дахом.

І саме ця споруда була сьогодні у полі нашої уваги. Учасниці досліджували архітектуру, робили начерки та додавали кольору акварельними фарбами!

Кожна художниця відобразила цей будиночок по своєму, внісши своє бачення. Це ще раз підтверджує той факт, що немає людей які не вміють малювати, просто не пробували!




РІДНИЙ КРАЙ – ЯК РАЙ


Батьківщина для кожного – це місце, де починається життя. Її люблять не за багатство, а за те, що вона рідна. Тільки вдома відчуваєш справжнє тепло й затишок. По справжньому щасливою є та людина, котра знає і шанує своє коріння.

19 червня, Трускавецька міська центральна бібліотека представила краєзнавчу експозицію «Рідні краєвиди». Перегорнувши сторінки краєзнавчих видань, користувачі різних вікових категорій здійснять заочну екскурсію вулицями міст, відвідають архітектурні пам’ятки та затишні його куточки, які вражають своєю красою. Фотоальбоми вражають знімками, професійним підходом, підбором фото, креативними світлинами, які передають дух, енергетику та емоції краю. Орієнтовані на широку аудиторію та особливо цінні для молоді, бо вчать цінувати, любити рідні міста, села, природу, які є складовою нашої Батьківщини. Світ природи є об’єктом безкорисливого милування, джерелом естетичних емоцій та почуттів.

Запрошуємо користувачів бібліотеки та мешканців громади до читання та перегляду фотоальбомів про наші рідні краєвиди, які надихають.

Підготувала провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер




 

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИЦЕЮ ГАЛИНОЮ КОЗАК


В центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з письменницею, історикинею Галиною Козак Захід розпочався із хвилини мовчання за загиблими у російсько-українській війні.

Директорка Трускавецької МЦБС представила письменницю Галину Козак – педагога, історика, письменницю, членкиню НСПУ (з 2024).


На літературній зустрічі авторка представила свої повісті «Не заблукати в мережі» (2019), «Таємниця» (2020), «Дорога терном заросла» (2021), історичну повість «Вигнанці» (2022), історичний роман "Дівчина на білому коні" , психологічну повість «Вузлики пам’яті» та новий роман «Іконописець з Урмані», який нещодавно вийшов з друку. ЇЇ книги - це не просто розповіді про людські долі. Це історії про пошук щастя у вирі нелегких сучасних реалій.

Представлена пані Галиною відеопрезентанція зацікавлювала, зворушувала , бо вона поєднала картини минулого
та сьогодення у долі людей. 
#тижденьЧитання2025



ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ «ОРДЕН КОЗАЦЬКОГО ЛИЦАРСТВА»


1775 року, на зелену Трійцю, коли кожен український храм, кожна оселя клечаються пахучим вогким зелом, а люди моляться про мир, єднання, благодать, вступив на землі останньої Запорозької Січі царський генерал Теккелій. Вів десять піхотних і вісім кавалерійських регулярних полків, двадцять гусарських і сімнадцять пікінерних ескадронів, тринадцять донських козачих полків. У Січі на ту годину було з десяток тисяч козаків, зо два десятки дрібних гармат. Атака готувалася в цілковитій таємниці й захопила запорожців зненацька. 1775 року зітнулися на Січі етика справедливості, прикметна для нашого народу, й етика сили, насильства, характерна для самодержавної Московії, дві ідеології, що виростали з різних моральних засад: українського демократичного гуманізму – і російського абсолютизму. На час, коли корпус Теккелія атакував Січ, запорозька депутація працювала в Петербурзі, намагаючись вирішити долю Січі правовим шляхом. Але імперія задушила демократію, перетворивши вільний степ у колонію, а козаків – у кріпаків.

До 250-тих роковин від часу руйнування російською імперською армією Запорозької Січі в центральній бібліотеці організована книжкова виставка «Орден козацького лицарства». Виставка складається з трьох розділів: «Козацька республіка Запорозька Січ», «Таємниця народження», «Загибель Січі».

Запрошую відвідати бібліотеку і ознайомитись з книжковою виставкою.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Наталія Марковецька.



КАРТА ЦІКАВИХ МІСЦЬ ТРУСКАВЦЯ


В URBAN бібліотеці відбувся пізнавальний захід «Карта цікавих місць Трускавця», під час якого були представлені книги про Трускавець та карти міста, розповідь була доповнена старими фотографіями Трускавця. Учасники дізналися про цікаві факти з історії, маловідомі локації, атмосферні вулички, історичні вілли, цілющі лікувальні джерела та оглядові майданчики.

Присутні ділилася враженнями, порадами та власними маршрутами.

Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері, ще більше викликав щирий інтерес до нашого міста, бажання досліджувати та пізнавати!

 




МАЛЮВАННЯ АКВАРЕЛЛЮ ПО МОКРОМУ

 

Літо - це найкраща пора організовувати для себе, своїх друзів посиденьки на вулиці.

В URBAN бібліотеці м.Трускавця є літня тераса, на якій можна дуже змістовно провести час, пізнати щось нове!

В суботу, відбулося декілька практиків для дорослих та дітей - малювання аквареллю по мокрому!

Однин із заходів провела психологиня БФ «Рокада», Юлія Хома!

Інші майстерки проводили художниці Віра Савка та Івеліна Хома!

Присутні отримали новий досвід розслаблнння і відпускання своїх емоцій, через спостереження, як мимоволі фарба розпливається по мокрому папері, формуючи свої узори, але попри те створюючи бажане зображення!





 

ДЯКУЄМО ЗА ПОДАРОВАНІ КНИГИ


Здійснюйте добро, поки ви існуєте!

Дені Дідро

Чи хтось буде заперечувати, що хороша бібліотека є книжковим відображенням Всесвіту?! Мабуть, ні. Поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств духу людського.

Приємним сюрпризом для дитячої бібліотеки стали книги автора Дженіфер Лінн Арментраут серії «Плоть і вогонь» циклу «Кров і попіл» подаровані активною користувачкою Соломією Ямелинець.

Щире спасибі всім дарувальникам за тепло сердець, доброту, любов до книги та читання. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.

А наших юних читайликів та їхніх батьків, запрошуємо на книжкові новинки, будемо раді бачити вас у стінах нашої бібліотеки!

 

ЛІДЕР ЧИТАННЯ - 2025


Національна бібліотека України для дітей традиційно оголосила про старт VIIІ Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання-2025» і запрошує до участі.

Нагадуємо, що Конкурс проходитиме у два етапи:

• Перший етап Конкурсу проводиться на обласному рівні у червні-серпні 2025 року. Спеціальне журі визначить одного переможця у фіналі, який відбудеться у Львівській обласній бібліотеці для дітей 26 серпня.

• Другий етап Конкурсу, підсумковий — відбудеться на всеукраїнському рівні у Національній бібліотеці України для дітей у місті Києві.

Як стати лідером читання Львівщини?

• Учасниками Конкурсу «Лідер читання» можуть бути учні 5-9 класів, зареєстровані користувачі будь-якої бібліотеки Львівщини;

• Для участі в Конкурсі потрібно створити BookTok або буктрейлер (2-3 хв.) за книгою одного з сучасних українських письменників (на вибір);

• До 1 серпня учасник конкурсу має надіслати свою роботу на електронну адресу: leoteka1940@gmail.com (в темі листа вказати – Лідер читання). У листі зазначити дані: Прізвище, ім’я автора роботи, вік, домашню адресу, контактний телефон та назву бібліотеки, яку представляє.

Запрошуємо користувачів бібліотеки для дітей взяти участь у Конкурсі.