понеділок, 26 лютого 2024 р.

СЛОВО ЛЕСІ І СЛОВО ПРО ЛЕСЮ


 Полум’яний вогонь Лесиного слова і сьогодні запалює серця людей. Слово лунає над світом, як голос людської совісті, як знамення часу. Поезія – вогник схожий на полум’я, яке запалює душу людини. Вогонь поезії, пісень Лесі Українки палає уже багато років, це незгасимий вогонь таланту, справжнього від Бога.

23 лютого в приміщенні бібліотеки для дітей відбулася літературно-музична композиція "Слово Лесі і слово про Лесю" до 153-ої річниці з Дня народження легендарної поетеси, письменниці Лесі Українки. Ведучі заходу лауреат міжнародних конкурсів Владислава Микиташ та керівник гуртка художнього слова (Народний дім м.Трускавця) Георгіна Янів, розповіли присутнім про життєвий та творчий шлях талановитої поетеси. Поетичне слово Лесі Українки звучало у виконанні: Петра Микиташа, Ірини Буйної, Софії Крук, Злати Мищишин, Ангеліни Гриник, Марії Данилишин, Христини Строгуш учасників гуртка художнього (керівник Георгіна Янів).

З вітальним словом виступила начальник відділу культури ТМР. заслужений працівник культури Тетяна Татомир.

Присутні мали змогу переглянути відео казки «Біда навчить» (ролі виконували учасники гуртка художнього слова, керівник Георгіна Янів). Ансамбль сопілкарів «Дударик» бібліотеки для дітей виконав пісню Лесі Українки «Вишеньки-черешеньки»(керівник Олександра Цісінська).

Уривок з драми-фієрії «Лісова пісня» зачарував присутніх грою талановитих учасників гуртка бібліотеки для дітей (керівник О.Цісінська) Арсена Логінського, Олега Міляна, Андрія Сухіна та Єви Малерик. На заході презентували відеоролик «Леся Українка і Михайло Білас» до 100-річчя відомого трускавчанина, художника та народного майстра України Михайла Біласа.

Захід проведено спільно з бібліотекою для дітей (завідувач Зіновія Мазур) та Народним домом м.Трускавець (директор Олег Чернявий)








 

+8

ОНЛАЙН-ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ


22 лютого 2024 року бібліотекарі центральної бібліотеки взяли участь в онлайн-презентації книги «Голос війни-II. Літературний фронт», до якої увійшли твори учнівської молоді України про війну, Україну та цінності українського народу.

Упорядник книги: Наталія КАЛИНОВСЬКА, заслужена діячка естрадного мистецтва, викладачка Національного університету «Львівська політехніка», член Національної спілки письменників і журналістів України.


 

МОВА – ЖИВЕ КОРІННЯ РОДУ І НАРОДУ


Бібліотекарі бібліотеки для дітей Віра Лучковська та Наталія Кирилів завітали до учнів 1-В класу НВК СЗШ №2-гімназії (класовод Іванна Даньків) на мовну карусель «Мова – живе коріння роду і народу». Діточки здійснили невеликий екскурс в історію української мови, з захватом взяли участь у

конкурсах, іграх, забавах. Також бібліотекарі розповіли учням про легендарну поетесу, письменницю, ніжну, але сильну духом, пройняту прометеївським вогнем любові до людей Лесю Українку. Діти зачитали вірші поетеси.

УКРАЇНЬКА МОВА - МУДРОСТІ ОСНОВА


Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. Сьогодні, в умовах спротиву українців у повномасштабному російському вторгненню, за українську мову, за національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі борються кращі сини та доньки країни. Мова є потужною рушійною силою, яка об’єднала українців і весь світ та веде до Перемоги України.

Провідний бібліотекар бібліотеки для дітей Віра Лучковська провела в з учнями 3-В класу НВК СЗШ №2-гімназії №2 (класовод Лідія Пуровець) мовну мозаїку «Українська мова – мудрості основа» приурочену Міжнародному дню рідної мови. Діти брали активну участь у іграх: «Завдання-жарти», «Впіймай апостроф», відгадували загадки, називали прислів’я та приказки, зачитували вірші про мову. Захід пройшов цікаво й пізнавально.






ОСТРІВ БЕЗПЕКИ


21 лютого бібліотекарі бібліотеки для дітей взяли активну участь в онлайн-вебінарі «Острів безпеки: бібліотерапевтичні практики в бібліотеках» в рамках бібліотерапевтичного проєкту «Книго/сховище» на базі КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для дітей».


УКРАЇНСЬКА МОВА - МУДРОСТІ КРИНИЦЯ.


    Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Ми повинні розширювати знання про красу і багатство української мови, пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій.

    Мова - це та зброя, яка єднає націю, народність, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати. Мова - це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її.

    21 лютого в приміщенні ЗОШ 3 відбулася презентація книжкової виставки "Українська мова - мудрості криниця",яку підготувала та провела завідувач бібліотеки-філії 2 Лідія Стецик.Присутні на заході були учні старших класів та вчителі української мови та літератури Л. Кравчук та С. Наум. Також учні відповідали на запитання вікторини "Рідне слово",які були цікаві та змістовні.

Підготувала: завідувач бібліотеки Лідія Стецик.



 

НЕБЕСНА СОТНЯ – НАШ БІЛЬ І НАША ГОРДІСТЬ


В бібліотеці-філії с. Станиля вібулася тиха акція "Небесна сотня- наш біль і наша гордість". Завідувач бібліотеки Оксана Кравчук розповіла присутнім учням, що Герої "Небесної сотні" не зникли з буття, а відійшли у вічність. Тому наш Християнський обовязок - підносити за них свої молитви до Бога. Нехай Господь упокоїть їхні душі у царстві Небесному.

ЦІКАВІ, КОРИСНІ ТА ЕМОЦІЙНІ ЗУСТРІЧІ В URBAN БІБЛІОТЕЦІ


В суботу 17 лютого в жіночому просторі URBAN бібліотеки м. Трускавця було цікаво, корисно та емоційно. Спочатку ми всі пригадали трагічні події, які відбулися в лютому 2014 року, поділились спогадами про ці події та ознайомилися з книжковою виставкою присвяченою Небесній Сотні.

Потім майстриня п. Ірина провела для нас арт-терапію з нейрографіки, всі учасники занурилися в унікальний світ нейромалювання. Майстриня розповіла, як завдяки цьому методу арт-терапії розвинути внутріші сили та ресурси для подолання будь-яких труднощів.

Після закінчення арт-терапії та кава паузи, всі охочі разом з майстринею Оксаною Олійник продовжили свої заняття в’язання гачком.




 

СВІТОЧ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИКИ


20 лютого 2024р. виповнюється 135 років від д.н.українського композитора і піаніста Левка Миколайовича Ревуцького.

В читальній залі трускавецької центральної бібліотеки відкрито книжкову виставку-присвяту «Світоч української національної музики», яка висвітлює життєвий і творчий доробок композитора.

Сьогодні можна на повний голос стверджувати, що Левко Ревуцький був одним з найбільш творчо потужних митців України ХХ століття, відданим патріотом, котрий попри всі складності політичної ситуації, полишив нам у спадок музику, сповнену високої духовності та художньої майстерності.

20 лютого в селі Іржавець Прилуцького повіту Полтавської губернії ( зараз Чернігівська область) народився Левко Миколайович Ревуцький, композитор, педагог, громадський діяч.

… Левко Ревуцький жив у найбуремніші часи в історії України. Коли події революції 1917-го докотилися до Києва, він був молодим, навчався ремесла творити музику у М. Лисенка. Потім воював на Ризькому фронті, за що його ледь не розстрілили у 1919 – му. Старшому братові Дмитру довелося визволяти Левка із буцегарні. Серед цікавих фактів про те, що за абсолютний слух його прозивали камертоном. Він не любив полювання й до всього на світі ставився як до живого. Йому, як голові Спілки композиторів і народному депутатові, виділили машину. Та додому на Банкову, він ходив пішки, пояснюючи, що машині туди важко підійматися. Маестро своїм студентам у важкі роки іноді платив стипендію з власної кишені, про що вони й не здогадувалися.

Документи спецорганів свідчать, що Левко Ревуцький разом із братом були в колі нагляду, їхні імена проходили в справах репресованих діячів української культури. Партійні керманичі чекали від нього, так би мовити, литаврових творів, тому композитор раптом замовк, полишив писати музику і присвятив себе педагогічній діяльності. Можна упевнено стверджувати, що система згубила його талант …

Він створював твори на основі народних мелодій. І це вже був не звичний етнографізм, а те, що в світі звуть екзотикою. Ніби й та сама Україна, але побачена з неба.

Тож запрошуємо всіх користувачів бібліотеки завітати і переглянути життєвий шлях та творчий доробок Л.М.Ревуцького.

Текст підготувала провідний бібліотекар читальної зали Ореста Касперська


ЧАС ПЛИНЕ, А ПАМ`ЯТЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ

    Ви знаєте - герої не вмирають, летять вони і нам заповідають: Боріться за неньку - Україну .

За її щастя і за світлу днину.

Подвиг Небесної Сотні- це поштовх до прозріння та пробудження нації ,це приклад високої жертви за ради Батьківщини.

Дорогою ціною платить Україна за своє право лишатися незалежною державою, за прагнення зберегти свою ідентичність і територіальну цілісність. За кілька років невпізнанно змінилася наша держава, змінилися люди, змінився світ.Ми єдині у своєму прагненні до злагоди і миру, до утвердженню європейських стандартів життя і тільки спільними зусиллями зможемо побудувати державу, якою будуть пишатися майбутні покоління українців. Саме сьогодні вирішується доля Української держави.

Слава Україні!

Героям Слава!

17 лютого в бібліотеці філії -2 відбулася презентація книжкової виставки : «Час плине,а памʼять залишається» приурочена 10- річниці Небесної Сотні.

Підготувала завідувач бібліотеки Л. Стецик


 

ВОНИ ТВОРИЛИ ІСТОРІЮ УКРАЇНИ


У сьогодення ми прийшли з великими прогалинами у власній історичній свідомості. Особливо це стосується знань про життя і долю видатних історичних постатей України. Майже кожне ім’я з великого реєстру видатних українських патріотів, політиків, полководців оточено густим намулом брудних і безпідставних міфів. Міфів, які свідомо творилися тими, хто за всяку ціну прагнув утримати Україну в покорі, знищити її історію, стерти з пам’яті народу світлі образи звитяжних предків та їх великі діяння. Творення біографій великих синів України – справа нелегка. Адже бурхлива та нещасна українська історія – це історія руйнівних війн, пожеж, чужоземних завоювань. Безліч історичних документів знищено невідворотно. Тому про багатьох дійсно титанічних постатей нашої історії,які здійснювали часто вирішальний вплив на цілу Східну Європу, ми не знаємо нічого, крім невеликого набору розрізнених уривчастих і часто взаємовиключаючих свідоцтв.

У центральній бібліотеці розгорнута книжкова виставка-хронологія «Вони творили історію України», на якій експонуються наукові праці, художні твори, біографії видатних історичних постатей: Ярослава Мудрого, Данила Галицького, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Степана Бандери, Романа Шухевича, В’ячеслава Чорновола та інших. Запрошуємо відвідати центральну бібліотеку та ознайомитися з книжковою виставкою.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів центральної бібліотеки Наталія Марковецька.



четвер, 15 лютого 2024 р.

ВАЛІЗКА З КНИЖКАМИ

Бібліотекарі бібліотеки для дітей взяли участь у дитячому проєкті «Валізка з книжками», за підтримки МЗС Німеччини Goethe-Institut, та стали переможцями. Валізку з книжками отримали 14 лютого в Міжнародний день дарування книг. Ми щиро вдячні організаторам проєкту за цікаві книжечки, сенсорні іграшки, розмальовки та посібник від відомих психологів та психотерапевтів, які використаємо для подальшої роботи з дітьми. Читачі бібліотеки будуть насолоджуватись читанням книжок українських та зарубіжних авторів.

 


ПЕРЕМОГА У КОНКУРСІ


Вітаємо URBAN бібліотеку м. Трускавця, яка перемогла у конкурсі, майже 25 бібліотек на одне місце з усієї України, і увійшла у 10 бібліотек країни, що отримають нові книги!

Шукаємо і знаходимо нові можливості для розвитку громади!

Щиро дякуємо за визнання нашої високопрофесійної роботи!