четвер, 31 жовтня 2024 р.

ТРЕНІНГ ДЛЯ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


5 листопада об 11:00 годині в приміщенні центральної бібліотеки( вул. Дрогобицька,12) відбудеться тренінг для бібліотечних працівників на тему «Як забезпечити фінансування ЕКСКЛЮЗИВ-БІБЛІОТЕКИ: щоденна шпаргалка грантошукачів», модерує завідувач науково-методичного відділу КЗ Львівської обласної ради «Львівської обласної наукової універсальної бібліотеки» пані Олена Шматько.

ЕКСКУРСІЯ У БІБЛІОТЕЦІ


Здається, що це хаос!

А на справді - це творчий процес пізнання нового щасливих дітей!

Цього разу в URBAN бібліотеці побували учні 2-А класу, СЗШ 1, класний керівник Марія Летнянчин.

Діти знайомилися із бібліотекою, розглядали та читали книжки, дехто уже є читачем нашої бібліотеки, тож взяли собі читати нову книгу!

А ще кожен і кожна познайомились із давньою технікою оздоблення одягу - вибійкою, та виготовили собі оригінальні закладки для книжки!

А ще побачили, як ми у бібліотеці робимо окопні свічки, щоб зігріти наших воїнів!




 

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ


Пропонуємо вашій увазі цікаві новинки художньої літератури українських та зарубіжних авторів, які ви можете знайти в URBAN бібліотеці м. Трускавця, вул. Бориславська 36.


УВАГА !!! НОВІ НАДХОДЖЕННЯ!


Зважаючи на віяння часу, у бібліотеці для дітей все більше розвивають дозвіллєвий напрямок, проте основне завдання залишається незмінним - допомогти читачам, аби у списку їхніх пріоритетів читання піднялося якомога вище. Для Вас шановні користувачі бібліотеки ми маємо гарну новину. Бібліотечний фонд поповнився новою, сучасною, гарно ілюстрованою літературою. Це яскраві, неймовірно цікаві книги українських та зарубіжних авторів. Книги придбано міським коштом. Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх – як для бібліотекарів, так і для юних мешканців міста! Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Бібліотечні працівники впевнені, що нова література зацікавить широке коло читачів - і маленьких дослідників, і шукачів пригод, і шанувальників різних видів мистецтва, спорту, техніки та багато іншого.

Тож запрошуємо відвідати дитячу бібліотеку міста, ознайомитися з новинками та обрати книги, які стануть вам до вподоби. Кажуть, що гарну книгу не читають, її смакують. То тримайте першу порцію смаколиків.

 

ДЕТЕКТИВ ОЧИМА ЖІНКИ


Шановні читачі! В центральній бібліотеці діє книжкова виставка «Детектив очима жінки».

Детектив - це жанр літератури, в якому детективні сюжетні лінії вигадливо переплетені з історичними, політичними, іронічними, фантастичними, психологічними жанрами. Епоха жіночого детективу почалася з Агати Крісті у 20-і роки 20-го сторіччя. Естафету підхопили Джоан Роулінг під псевдонімом Роберт Галбрейт, Кейт Аткінсон, Стефані Майєр, Нора Робертс, Пола Гоукінз, Тесс Геррітсен, Рут Веа. Детективний жанр в Україні представлено не дуже масовими накладами, однак упродовж останніх років ця ніша активно заповнюється. Романи пишуть, видають, перемагають із ними в конкурсах і, що не менш важливо, читають. У цьому жанрі майстерно гострить перо і прекрасна стать. Так, для сучасних поціновувачів детективів пишуть Ірен Роздобудько, Ксенія Ковальська, Олена Печорна, Наталка Сняданко, Лора Підгірна, Ольга Саліпа та інші.

Пропонуємо до вашої уваги книги під такими розділами: «Ретро –детектив», «Психологічний трилер», «Містичний детектив». На полицях ви знайдете романи, крім уже згаданих, таких авторів: Ірини Калинець, Горіха Зерня, Ксенії Циганчук, Гіліян Флінн, Дарсі Белл, Л.С.Хілтон, Інгрід Ноль, Фріди Мак-Фадден, Шарі Лапени, Мішель Френсіс, Сари Пеннер, Ешлі Одрейн, Джейн Коррі.

Наталія Марковецька, провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів.


 

ЕКСКУРСІЯ У БІБЛІОТЕЦІ


Минулого тижня, до бібліотеки завітав 2-Б клас, класний керівник, Наталя Бенедиктівна Кирчей! Діти знайомились із бібліотекою, розглядали книги, грали ігри на розвиток дрібної моторики. А ще, завідувачка бібліотеки, Віра Савка знайомила із давнім способом оздоблення тканин - вибійкою! Кожна дитина зробила собі памʼятну закладку для книжки за технікою вибійки!





ЕКСКУРСІЯ У БІБЛІОТЕЦІ


Сьогодні у нас знову людно, цього разу завітав до нас 4-Б клас, СЗШ 3, класний керівник Ореста Миколаївна Хомʼяк та асистент Оксана Іванівна Борковська.

Цей клас уже два роки тому був у нас в гостях, тож поринули у спогади, що їм запамʼяталося, що нового довідались. А нам було приємно бачити, як вони підросли, подорослішали, стали серйозніші, стриманіші і уважніші!

Діти розглядали нові книги, і знайомились із новим видом народної творчості оздоблення тканин та одягу - вибійкою. Кожен і кожна зробили собі свою оригінальну закладку використовуючи орнаменти вибійки.





ТВІЙ ДРУГ – КНИГА.


В міську бібліотеку завітали учні 1-А класу СЗШ №3 (класовод Марія Дуб) на свято книги "Твій друг – книга». Бібліотекар Віра Лучковська ознайомила дітей з Королівством книг – бібліотекою. На свято до дітей завітала Королева книг. Марія Михайлівна провела з дітьми гру «Кричалка», конкурси: «Відгадай загадку», «Казкова подорож». Хлопчики та дівчатка із задоволенням відгадували загадки, називали прислів’я та приказки про книгу, відповідали на хитрі запитання вікторин. Діти показали свої знання, кмітливість та винахідливість. Малюки заспівали пісні «Книги дружать з дітворою», «Книги, книги на полицях» під музичний супровід бібліотекаря Олександри Цісінської. Переглянули відеоролики «Твій друг книга», «Дітям про правила користування з книгою».

Свято пройшло весело, цікаво і пізнавально.


 


УЧАСТЬ У ОНЛАЙН ДИСКУСІЇ


Сьогодні, 14 жовтня, бібліотекарі бібліотеки для дітей взяли участь у онлайн дискусії «Як рекламувати книжки з погляду PR стратегії». Обговорювали питання:

Стовпи ефективної реклами книжок

З чого (не) варто починати промоцію?

Нові й застарілі формати піару книг

Роль ефективних партнерств.


Модерувала дискусією культурна менеджерка і методистка Леотеки Юлія Лисюк (Львівська обласна бібліотека для дітей). Ми багато цікавого і корисного дізнались про рекламу книжки та будемо використовувати у подальшій роботі в бібліотеці.

 

ЕКСКУРСІЯ У БІБЛІОТЕЦІ


Ще один клас побував у бібліотеці!

10 жовтня, 3-Б клас, СЗШ 3 м. Трускавця, класний керівник Марія Осипівна Ковальчук, мали заняття в URBAN бібліотеці!

Діти ознайомилися з бібліотекою, розглядали і читали книги! Складали слова та розгадували загадки!

А ще мали можливість виготовити собі книжкові закладки технікою вибійки від майстрині, Віра Савка! В кожної дитини получилась своя оригінальна і памʼятна закладка з оригінальними орнаментами!






 




МАЙСТЕР-КЛАС «ЯСКРАВІ МРІЇ»


З року в рік у другу неділю жовтня, відзначають День художника України. Хтось творить красу - словом, хтось – звуком, а хтось – кольорами, відтінками. Саме художник у своїх творах, може відтворити і показати людям наскільки цей світ є чудовим і прекрасним. І недивно, що саме восени – професійне свято всіх тих, хто впевнено тримає у своїх руках пензлі та олівці.

Напередодні Дня художника, 10 жовтня у центральній міській бібліотеці для учнів п’ятого класу ЗСШ №1, був проведений майстер-клас « Яскраві мрії ».

Провідний бібліотекар юнацької кафедри Олександра Пфайфер, розповіла учням про свято, яке відбудеться 13 жовтня та презентувала книжкову виставку «Кольори осені».

На майстер-клас була запрошена викладач художньої школи з Харкова Ольга Михайлівна Гайко. Художниця ознайомила дітей з творчістю Катерини Білокур. Протягом майстер-класу вона приділяла увагу кожному учаснику, по

яснюючи поетапність роботи для кожної обраної картини. Дівчатка і хлопці працювали із великим задоволенням. З допомогою пензля вони спробували виразити стан душі, передати красу навколишнього світу. Діти малювали акварельними фарбами, гуашшю та кольоровими олівцями, було весело та цікаво. З історією образотворчого мистецтва ознайомила провідний методист ЦБС Ірина Вахнич та представила картину, яку вона власноруч намалювала. Картину, яку створила під час майстер-класу, Ольга Михайлівна подарувала нашій бібліотеці.

Мистецтво і творчість – це найвірніші супутники гарного настрою, відпочинку та гармонії.

Підготувала провідний бібліотекар Олександра Пфайфер


 

ПЕРЕГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ «КНИЖКОВІ НОВИНКИ»


Шановні читачі! Ви маєте можливість ознайомитись з новими книгами, які поповнили книжковий фонд центральної бібліотеки. Фінансування 114 примірників книг було забезпечено коштами з міського бюджету. Українська книга презентована відомими та дебютними авторами. Серед улюблених письменників Андрій Кокотюха «Підпільна держава» та «Ва-банк у Харкові»; Олексій Волков «Мертві квіти», «Слід на воді», «Подорож у безвихідь»; Мирослав Дочинець «Різнотрав`я», «Якщо послухати мудреців"; «Ярослава Дегтяренко «Князь русинів.У горнилі війни»; Юрій Даценко «Пастка для різника», «І стало світло», «Останні години». Дебютний роман Катерини Девдери «Віндобонський апокриф» оповідає про події поміж Києвом і Віднем, Поділлям і Карпатами наприкінці 19 сторіччя, міцно сплітаючи водно правду і вигадки – як у кожному апокрифі. Роман Орести Осійчук «Абрикосова книгарня» - це історія дитячої дружби й недитячих зрад, родинних скелетів у шафі та любові, яка крізь століття рятує життя і без спільної крові таємниче поєднує двох однофамільців. Оповідання Олени Макарук «Листи до Фроди» - концентрат переживань і найнесподіваніших життєвих ситуацій.

Зарубіжних авторів презентує новий роман Кейт Аткінсон «Храми веселощів», який розповідає про нічне життя і кримінальний світ міжвоєнного Лондона. Нова книга Ліан Моріарті «Яблука від яблуні» - про стосунки в сім`ї і про те, що найближчі люди здатні завдати найбільшого болю. Авторка психологічних детективів Рут Веа видала нові книги: «Одне за одним», «Смерть місис Вествей» та «Гра у брехню». Гостросюжетними є романи Майка Омера «У пітьмі» та «Густіше за кров»; Катріони Ворд «Останній дім на безпечній вулиці»; Енн Фрейзер «Скажи мені»; Девіда Балдаччі «Пасажир потяга о 6:20» та інші.

Романтичні романи в українському перекладі вийшли з під пера Вікторії Голд «Маска чарівниці», «Манфрея вранці»; Джуліани Маклін «Переплетені лози»; «Пітера Мейла «Один хороший рік»; Дженніфер Л. Арментраут «Спокушаючи шафера» та інші.

Наукову фантастику презентує Світлана Тараторіна романом «Дім солі», а також Девід Мікі «Кішка Далай-лами»; Сіжань Джей Джай «Залізна вдова»; Дірк Райнгардт «Ідеальний шторм»; Джон Маррс «Пасажири».

Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) один з тих авторів, яких найбільше читають у всьому світі. Його романи «Марина», «Опівнічний палац», «Вересневі вогні» - це пригодницько- містичні історії для молоді. Для підлітків написали також: Галина Пагутяк «Нічний подорожній», Марина Павленко «Щоденник закоханої ідіотки», Валерія Савотіна «Незалежність: перезавантаження», Анна Беннінг «Вихор», Кетрін Ранделл «Підкорювачі дахів», Керолайн О` Доног`ю «Наші приховані дари» та інші.

Ознайомила з новинками провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Наталія Марковецька.

 

середа, 30 жовтня 2024 р.

ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИЦЯМИ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «ФАНТАСТИЧНА УКРАЇНА»


Сьогодні у Трускавецькій міській бібліотеці для дітей ми мали чудову нагоду поспілкуватися з талановитими авторками Світланою Тараторіною, Дарією Піскозуб, Наталією Матолінець, Іриною Грабовською та Наталією Довгопол.

В рамках проєкту "Фантастична Україна" вони поділилися своїми роздумами про світові тенденції, розповіли про свою творчість та обговорили важливість сучасної української фантастики у складні для суспільства часи.

Сюрпризом для письменниць було привітання дітей з ансамблю сопілкарів «Дударик». Юні артисти заспівали і заграли на сопілках пісню «Слава нашим ЗСУ» та воєнний танець «Аркан» під музичний супровід бібліотекаря Олександри Цісінської

Зустріч пройшла у надзвичайно теплій та душевній атмосфері! Всі присутні в залі разом з авторками подискутували про майбутнє української літератури. Щиро вдячні письменницям за подаровані книги від видавництва «Віват» , які незабаром з'являться на полицях нашої бібліотеки для вас, дорогі читачі!

Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість писати книжки, читати та проводити зустрічі.


ЕКСКУРСІЯ БІБЛІОТЕКОЮ


 Вчора до URBAN бібліотеки, завітали учні 3-А класу СЗШ №3.

Для учнів провели екскурсію бібліотекою, розповіли, як легко знайти потрібну книгу.

Потім ми пограли з учнями у цікаву та захопливу гру зі складання слів.

Після інтелектуальної гри, завідувачка URBAN бібліотеки Віра Савка провела для дітей майстер-клас з виготовлення етнічних закладок для книг. Діти були в захваті від процесу, кожен створив свою унікальну закладку.

В перерві між заняттями діти мали можливість пограти в настільні ігри, почитати та порозглядати книги, кожен знайшов собі заняття до душі. Дякуємо, що завітали до нас, чекаємо наступної зустрічі.



УКРАЇНО, СВЯТА МАТИ ГЕРОЇВ …


Щороку українці відзначають День Захисників та Захисниць України. Також у цей день святкують Покрову Пресвятої Богородиці , День заснування УПА та День українського козацтва. Свято Покрови сягає корінням середньовіччя, але образ Покрови Діви Марії, як захисниці саме військових, створився в Україні. В цей день ми вшановуємо пам’ять ти, хто віддав своє життя за українську державу.

Сьогодні Трускавецька міська бібліотека зібрала на зустріч чудових людей, друзів,користувачів бібліотеки, які разом з нами присвятили поетичну сповідь славним лицарям і захисникам, які знаходяться далеко від своїх родин і переживають смертельні ризики, втрати.

Зустріч розпочалася цікавим інформаційним матеріалом про нелегкий, трагічний шлях боротьби українського народу за свою свободу і незалежність, що триває й досі, про це розповіла ведуча заходу провідний бібліотекар Ореста Касперська. Учасники заходу найкращими привітаннями , подякували українським воїнам за силу, за мудрість і честь, і побажали,щоб віра українців оберігала від ворожої зброї. Це був своєрідний вечір для душі, бо словами можна лікувати душу. Тому всі присутні поділилися поезією улюблених поетів та присвятили Героям.

Бібліотекар читальної зали Ореста Касперська презентувала книжкову виставку « Жертовність в ім’я України» .Яка знайомила про подвиги воїнів – захисників, які продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів. Зустріч закінчилась словами:

Хай буде небо голубе

Хай буде сонечко ясне

Хай буде спокій у родиеі

Хай буде мир на Україні !

Слава Україні ! Героям Слава!


КНИГИ, ЯКІ ПОПУЛЯРИЗУЮТЬ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ


Книга для людини надає чудову можливість для пізнання, самовдосконалення , розвиває мислення, фантазію . Хороша книга спонукає дізнатися що буде далі, бажання продовжити читання. Сам процес читання приносить задоволення. Автор передає читачеві свої емоції , знайомить зі своїм внутрішнм світом, ідеєю книги. Наші користувачі з задоволенням читають як сучасну українську книгу, так і історичні романи, світові бестселери. Підвищеним попитом у нашій бібліотеці користуються:

Галбрейт Р.Кувала зозуля; Дашвар Д. На запах м'яса; Кокотюха А. Мама, донька, бандюган; Кокотюха А. Повзе змія; Кокотюха А. Повний місяць; Кокотюха А. Пригоди Клима Кошового; Ларссон С.Дівчина, що гралася з вогнем; Ларссон С.Чоловіки, що ненавідять жінок; Ларссон С. Повітряний замок, що вибухнув; Леві М. Усе, що не було сказано; Лис В. Маска; Медвідь Г. Магда, батькова дочка; Ролінг Д. Гаррі Потер; Сорок Ю. Іван Богун.т2,Т1,Т3; Печорна О. Грішниця; Сорока Ю. Хотин; Фіалко Н.Зламані жоржини; Фіалко Н. Небезпечна межа.

Ці книги цікаві тим , що вони популяризують загальнолюдські цінності, які є спільними для всіх.

понеділок, 30 вересня 2024 р.

ЗАПРОШУЄМО НА ЗУСТРІЧ ІЗ ФАНТАСТИЧНИМИ ПИСЬМЕННИЦЯМИ!


Світлана Тараторіна, Дарія Піскозуб, Наталія Матолінець, Ірина Грабовська та Наталія Довгопол – учасниці проєкту “Фантастичні talk(s)” – завітають до нас із живими розмовами про світові тенденції, сучасну українську фантастику й творчість в часи війни. Авторки познайомлять із власними книжками, поповнять бібліотечні фонди та разом з вами подискутують про майбутнє української літератури.

Чекаємо на вас:

05 жовтня (субота) 13:00

Трускавецька міська бібліотека для дітей (Трускавець, вул. Стебницька, 70)

 

СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА – ЦЕ ВСЕСВІТ У ЗРУЧНОМУ ФОРМАТІ


27 вересня для бібліотекарів Трускавецької ТГ відбувся семінар «Сучасна бібліотека – це всесвіт у зручному форматі» на базі бібліотеки-філії села Доброгостів. Семінар було організовано з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та з метою обміну досвідом, можливості спілкування з колегами, пошуку нового, інноваційного.

Відкрила семінар директор Трускавецької МЦБС Галина Грицило, яка привітала колег з професійним святом та розповіла про досягнення бібліотек системи. З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури, заслужений працівник культури України Тетяна Татомир . Бібліотекарів привітали з професійним святом заступники міського голови: Олексій Балицький, Святослав Стефанків, Мирослав Флюнт, староста сіл Доброгостів ,Бистрий -Василь Ірод та депутати міської ради Володимир Стецівка та Любомир Пасемко. Було акцентовано, що бібліотеки – це необхідні інформаційні установи для громади , які в час війни стали центрами допомоги та підтримки ЗСУ та ВПО.

В своїй презентації «Зроби зупинку, скуштуй родзинку. Пригощає Львівська обласна бібліотека для дітей», завідувач відділу науково-методичної роботи КЗ ЛОР Львівська обласна бібліотека для дітей Любов Сташко, розповіла про цікаві інноваційні форми роботи з маленькими користувачами. Про важливий досвід волонтерської, видавничої роботи, роботи з військовою книгою ознайомила в своїй презентації «Окопна правда – військова література в бібліотеках» завідувач інноваційно-проєктного відділу бібліотеки для юнацтва ім.Романа Іваничука Олена Щепіль.

Презентувала поетичний альманах «12 ключів осені» та поетичний дарунок власних віршів директор КЗ «Публічні бібліотеки» Новороздільської міської ради Галина Приріз. Піднімали настрій, розвантажували: інформхвилинка «Бібліотека – простір для зустрічі», колективна поема

« Якою я бачу сучасну бібліотеку», ритмічна руханка- танець,які підготувала бібліотекар бібліотеки-філії села Доброгоств Олена Пасемко та арт-терапія «Майстер-клас з декупажу», який провела бібліотекар URBAN бібліотеки Івеліна Хома. Присутні ознайомилися з поетичним поп`юрі від трускавецької поетеси Оксани Щерби. Провідний методист МЦБС Ірина Вахнич розповіла про бібліотеку імені Юзефа Павліковського (Польща) та Кам`янець -Подільську центральну міську бібліотеку імені Костя Солухи , які вона мала нагоду відвідати. Гостем заходу була також директор Бориславської міської централізованої бібліотечної системи Наталія Бараняк. Семінар пройшов у теплій атмосфері, позитиві, креативі, знайомстві з новим досвідом.