вівторок, 21 березня 2023 р.

ЧИТАЄМО КНИГИ МАРИНИ ПАВЛЕНКО

 

Бібліотекарі бібліотеки для дітей спільно з бібліотекарем СЗШ №1 пані Людмилою провели день голосного читання з учнями 4-х класів. Вони розповіли дітям про день голосного читання та ознайомили їх з життєвим і творчим шляхом письменниці Марини Павленко. Діти старанно читали казку «Півтора бажання» із книжки «Казки з Ялосоветиної скрині» та поділились своїми враженнями від прочитаного.




МАЙСТЕР КЛАС "ВІДЧУЙ СЕБЕ ХУДОЖНИКОМ, НАПИШИ СВОЮ КАРТИНУ ОЛІЙНИМИ ФАРБАМИ"

 

Майстер клас "Відчуй себе художником, напиши свою картину олійними фарбами" провела пані Івеліна. При малюванні картин учасники відкрили для себе щось нове, провели час з приємною творчою майстринею та отримали насолоду від результату своєї творчості.

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я ПІДЛІТКІВ

 

Живемо у складні часи!

І надважливо дбати про ментальне здоров'я, особливо підлітків. Адже, у них і так складний період становлення особистості, а тут ще й війна.

В URBAN бібліотека говорили про емоційне здоров'я із учнями 7-А класу СЗШ 1, класний керівник Лілія Вашатицька.

Підлітки переглянули відеоролик із вправами аптечки самодопомоги, та познайомились із методом нейрографіки. Цю досить просту практику можна використовувати, щоб через спонтанні лінії та занурення у творчість, аналізувати та вирішувати будь які завдання з власного життя. А також познайомились із великою добіркою сучасної, цікавої літератури із саморозвитку та психології, що є в URBAN бібліотеці м.Трускавця.



 

ГЛИНЯНА АРТ-ТЕРАПІЯ

 

В суботу, відвідувачі URBAN бібліотека знайомилися із різновидами українських жіночих прикрас: коралі, намиста, пацьорки.

Використовуючи спеціальну глину, кожен/кожна зробили 50-70 дрібненьких намистин, щоб потім, за бажанням, розписати їх різноманітними візерунками та зібрати у свою автентичну силянку пацьорків.

Така глиняна арт-терапія дуже позитивно впливає на емоційний стан та додає інтересу до українства, культури та мистецтва.




ФЛЕШМОБ ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ ЧИТАНЬ

 

В URBAN бібліотека м. Трускавця відбувся флешмоб Шевченківських читань.

Дітей та дорослих, місцевих та тимчасово переселених, з різних куточків України, об'єднав Шевченко.

Коже читав свою улюблену поезію Кобзаря, брати Назар та Яромир Петрушкович виконали дуже гарну поетично-музичну композицію. А поетеса із Харківщини, Олександра Лузанова крім шевченківської поезії, зачитала дуже чуттєву власну поезію, про Україну, про те що кожного болить.

Читала власну поезію про рідну Волноваху виховниця пластунського рою "Зоряні Гепарди", Надія Обітченко.

Опісля, всі охочі виготовляли вишиті закладки для читання цікавих книжок, які позичили у нашій URBAN бібліотека . Матаріал для виготовлення вишитих закладок, це залишки від пошиву дизайнерської одежі, надала підприємиця, Леся Дідик.

Захід вийшов дуже теплий, душевний, пам'ятний і патріотичний.




понеділок, 13 березня 2023 р.

МАЙСТЕР КЛАС


В бібліотеці для дітей пані Івеліна провела майстер клас «Відчуй себе художником, напиши свою картину олійними фарбами» для користувачів бібліотеки та гостей нашого міста. При малюванні учасники занурились у світ творчості та отримали відмінний настрій.




 

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКА

 З 1 лютого по 3 березня на місцевому рівні проходив II Всеукраїнський екологічний конкурс дитячого малюнка на тему «Вплив війни на природу України: наслідки та шляхи відновлення». Користувачі нашої бібліотеки взяли участь у цьому конкурсі. Переможцями стали учні СЗШ №1 Марта Хом’як, Марія Хом’як та Вікторія Небоженкова. Дівчатка нагороджені грамотами та призами.

Їхні роботи будуть брати участь у другому турі.






ПЕЛЮСТКИ ТАЛАНТУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІЛЕЇ

 

25 лютого виповнилось 152 роки від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

Дочка Прометея, Незламна, Безсмертна, Українка.. Лариса Петрівна Косач. ЇЇ ім’я писане золотом в історії світової літератури. Вшанували його в міській бібліотеці для дітей. На святі були присутні учні 4-А класу СЗШ №3 з своїм класоводом Марією Дуб, батьки, а також діти з Харкова та Луганської області, які тепер проживають у Трускавці. Присутні мали змогу перейнятися багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, героїзмом, безмежною міцною силою волі та щирою любов’ю до Батьківщини. Юні артисти: Софія Стець, Петро Лесик, Саша та Еля Колосови, Назар та Яромир Петруковичі, Максим Скольський, Арсен Логінський, ансамблю сопілкарів «Дударик»,зачитали вірші поетеси та заспівали ряд пісень на слова Лесі Українки під музичний супровід бібліотекаря Олександри Цісінської.

То ж учімося терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі.




 

МАГІЯ РІДНОГО СЛОВА


21 лютого починаючи з 2000 року відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Українці це знову виборюють зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.

До бібліотеки для дітей завітали учні 4-В класу СЗШ №2-гімназії (класовод Іванна Даньків), щоб відзначити свято рідної мови. Бібліотекар Віра Лучковська розповіла присутнім про мовні традиції, що сягають сивої давнини . Діти душевно зачитали вірші про мову. Перегянули: відеоролик «Міжнародний день рідної мови», легенду та казку про мову. Були активними при розгадуванні кросворду «Рідна мова» та проведені ігр «Мовні загадки», «Завдання – жарти».