субота, 28 серпня 2021 р.

ПЕРЛИНА ФРАНКОВОЇ ЛІРИКИ - "ЗІВ`ЯЛЕ ЛИСТЯ"

    У 1896 р. І. Франко видав у Львові окремою книжечкою ліричну драму «Зів’яле листя», яка стала найвищим поетичним зразком і класикою пісенного мистецтва.

    26 серпня в читальній залі міської центральної бібліотеки відбувся поетичний альманах Перлина Франкової лірики «Зів’яле листя». Ведуча заходу бібліотекар абонементу О. Зикіна ознайомила присутніх з історією написання збірки, найромантичнішими історіями з життя І. Франка та долями головних героїнь найліричніших віршів. Бібліотекарі В. Павленко, О. Зикіна, І. Цимбаляк продекламували вірші зі збірки «Зів’яле листя».

    Були продемонстровані уривки з документального фільму з циклу передач «Невідоме про відомих». Присутні слухали пісні на слова І. Франка, вибрані з інтернет-ресурсу. В рамках заходу була організована книжкова виставка «Тричі мені являлася любов…».
    І. Франко мав талант донести до людей свої почуття і створив неповторну пісню великої любові, яка лунатиме вічно.
Підготувала бібліотекар I категорії І. Цимбаляк.



ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ


 

"ПОЕТИЧНИЙ МІКРОФОН"

     


24 серпня з нагоди святкування 30 – ї річниці Незалежності України, в курортному парку Трускавця відбувся «Поетичний мікрофон», організований та проведений бібліотекарями Трускавецької МЦБС. Юні користувачі бібліотеки для дітей Еріка Поторі, Христина та Анастасія Ямельницькі, Софія Стець, Єва Дерефінка, Максим Дребот читали вірші та співали пісні (музичний супровід бібліотекаря I категорії Олександри Цісінської) приурочені святу . До заходу долучились представники Трускавецької міської асоціації інвалідів , трускавчани та гості нашого міста. Глядачі аплодисментами подякували учасникам «Поетичного мікрофону» , адже поезія надихає, зворушує ,передає внутрішнє прагнення людини до прекрасного.


Підготувала провідний методист І.Вахнич

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

     

Щороку День Державного Прапора в Україні традиційно відзначають у переддень Дня Незалежності – 23 серпня. З нагоди святкування Дня Прапора України бібліотеками Трускавецької ЦБС в курортному парку була оформлена книжкова виставка «Самостійній Україні жити у віках». Представлена на ній література знайомила зі становленням України як держави. Біля розгорнутої мапи України, гості міста прапорцями з національною символікою відзначами міста, з яких вони приїхали до нас у Трускавець.

    




Вітаємо вас з Днем Державного Прапора, символу духу і свободи нашої країни. Це символ всіх головних етапів і звершень, які сталися протягом 30 років незалежності. Бажаємо вашим родинам щастя, здоров'я і віри у краще майбутнє нашої держави.
Підготувала провідний методист ЦБС Ірина Вахнич.

КНИЖКОВА ВИСТАВКА "СВІТЛИЦЯ СВІТУ - УКРАЇНА"

     

З нагоди Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України завідувач бібліотеки-філії №2 Лідія Стецик для своїх користувачів підготувала книжкову виставку «Світлиця світу - Україна», матеріали якої висвітлюють тривалий шлях, пройдений нашою державою та перспективи розвитку України. Представлена література розкриває також історію появи українського національного прапора, його використання в Україні у різні історичні періоди.Відвідувачі бібліотеки будуть мати змогу отримати інформацію з історії формування української державності, боротьбі Українського народу за незалежність своєї держави, вшануванню пам’яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України.

На виставці представлені книги і публікації з фонду бібліотеки, тож запрошуємо всіх небайдужих!



КІНОПОКАЗ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ "ТРУСКАВЕЦЬ"

 

12 серпня в центральній міській бібліотеці відбувся кінопоказ документального фільму «Трускавець» ( до 30 річчя створення) . Присутні мали змогу поринути в минуле нашого міста. Режисер Тарас Варивода розповів про цікаві моменти , які виникали в ході роботи над фільмом. Переглянута стрічка показала зміни, які відбулись у Трускавці через призму часу.

Методист Трускавецької МЦБС Ірина Вахнич


"ШЛЯХОМ БОРОТЬБИ І ЗВИТЯГ" ДО 80-ТИ ЛІТТЯ ВІД Д. Н. РОМАНА ЛУБКІВСЬКОГО


КНИЖКОВА ВИСТАВКА "ЦІКАВЕ ПРО КОНСЕРВАЦІЮ"

 

Літо – це сезон не тільки відпочинку , але й консервації. Бібліотекою-філією №2 на допомогу господиням була підготовлена книжкова вистава « Цікаве про консервацію». Виставка знайомила з цікавими і вдалими рецептами консервування овочів та фруктів. Тих, кого зацікавить дана підбірка літератури, зможе взяти для користування книгу додому.

понеділок, 23 серпня 2021 р.

НАРОДЖЕННЯ КРАЇНИ

МАЙСТЕР-КЛАС З ПЛЕТІННЯ БРАСЛЕТІВ

17 серпня Трускавецька бібліотека для дітей перетворилась на справжню майстерню з виготовлення браслетів. Діти під керівництвом бібліотекаря Наталії Кирилів вчилися плести з синіх та жовтих стрічок стильні прикраси. Браслети з національною символікоюстануть чудовим подарунком до 30-річчя Незалежності України.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ОЛЕГОМ МАЙБОРОДОЮ

12 серпня в Трускавецькій бібліотеці для дітей відбулась творча зустріч з Олегом Майбородою – сучасним дитячим письменником. Олег Вікторович родом з Дніпродзержинська, автор близько трьох десятків книжок, лауреат літературних премій. На зустріч з письменником завітали діти середньої групи ДНЗ №5 «Зірочка» з методистом Іриною Олексіївною Сторонською. Олег Майборода познайомив присутніх зі своїми книгами, почитав вірші та казки та відповів на численні запитання дітей. Сподіваємось, що зустріч з Олегом Майбородою залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування. Закінчилась зустріч спільним фото. А на згадку про зустріч Олег Вікторович подарував нашій бібліотеці свою книгу «Весела навчайка. Вірші для малюків» з автографом. Бібліотекар Наталія Кирилів.

субота, 14 серпня 2021 р.

Бібліомікс Трускавець у літніх кольорах

Віртуальна виставка" Шотландський чародій В.Скотт"

Відеолорик 100 ій ювілей Володимира Малика

В Умнов

Бібліомікс Серце нації б'ється у слові

Арт година Амадей Моцарт

В Шкляр Бібліомікс

неділя, 1 серпня 2021 р.

МОБІЛЬНЕ ПОКОЛІННЯ ХХІ

 


До вашої уваги екологічна хвилина « Мобільне покоління ХХІ» з якої ви дізнаєтесь про вплив смартфонів на рівень щастя, інтелекту, про залежність від гаджетів, яка може призвести до розвитку депресії, тривоги та стресових станів.
Сьогодні досить часто можна помітити, як, замість спілкування, молоді люди проводять час разом кожен у своєму телефоні. Зазвичай, користувачі смартфонів починають свій день із, наприклад, перегляду соціальних мереж або стрічки новин та закінчують його так само. « Розумні гаджети» стали невід’ємною частиною нашого життя.
ХХІ століття. Непростий час змін бурхливого розвитку суспільства,

інформаційного простору. Сучасним старшокласникам випала виняткова доля: початок їхнього життя співпадає з початком третього тисячоліття. Сьогодні прийшло зовсім інше покоління – мобільне, комп’ютерне, динамічне. Окремим приводом для занепокоєння стало підростання нового покоління, яке не уявляє, як виглядав світ без інтернету та смартфонів. Дослідження американського психолога Джин Твендж звертає увагу на те, що сучасні підлітки, стали психологічно набагато більш уразливими, ніж їх попередники.
Вчені заспокоюють: про негативний вплив смартфонів на фізичний та психічний стан людини необхідно знати, але це не зобов’язує відмовитися від сучасних технологій. Важливо проводити більше часу подалі від гаджету, бажано на свіжому повітрі. Ставити на ніч смартфон подалі від ліжка. Основними цінностями для покоління ХХІ є глобальна інформованість, що відбувається в світі, технічна грамотність, прагматизм. Та здоров’я завжди буде важливішим за будь-які зручності чи розваги. Треба з відповідальністю ставитись до свого життя.
Звичайно, всі технічні засоби дуже зручні у використанні, але треба згадати, що наші батьки та діди могли жити і без них. Формуючи екологічну культуру сьогодні - зберігаймо здоров’я майбутніх поколінь !
Підготувала провідний бібліотекар О.Касперська