четвер, 25 березня 2021 р.

ВІРТУАЛЬНА ВІКТОРИНА «ВІДГАДАЙ АВТОРА»

 

Традиційно в березні, під час весняних шкільних канікул, кожного року бібліотека для дітей проводить  Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У цей період у бібліотеці проходять різноманітні масові заходи: свята, конкурси, турніри кмітливих, ігри, вікторини, огляди літератури. 

Цього року, в звязку з пандемією «Корона вірус», бібліотекарі запрошують читачів взяти участь у розгадуванні віртуальної вікторини «Відгадай автора». 1. «Седрик анічогісінько про це не знав. Ніхто нічого не казав .Звичайно, він знав, що його батько був англійцем, бо так говорила мама. Але татко помер, коли він, Седрик, був ще зовсім маленьким, отож хлопчик пам’ятав його мало» 

2. «У мене задзвонив телефон. 

– Хто говорить?

– Слон.»

3. «Кінець цієї тиради Аліса виголосила вже стоячи на камені, хоча й сама не пояснила б. як там опинилася, А дзеркало й справді стало повільно танути, як лискучо-срібляста мла»

4. Та хоч куди б вони прийшли і хоча б що їх спіткало по дорозі – там, у Зачарованому місці, на вершині найвищого пагорба в лісі, маленький хлопчик завжди-завжди гратиметься зі своїм плюшевим ведмедиком»

5. І тут сталося те, що мусило статися, якщо смикати Цибуліно за чуба, В очі і в ніс Помідорові раптом ударив такий міцний запах цибулі, що сльози бризнули у нього з очей.

6. «Уявіть собі його подив, коли, прокинувшись, Пінокіо побачив ,що він більше не дерев’яний хлопчик, а справжній хлопчик, як усі хлопчики!»

7. « – Ці дверцята і цей золотий ключик, – промовив Карло, – мабуть, зроблені дуже давно якимсь вправним мйстром. Погляньмо, що заховано за дверцятами».

8. «Вітер в морі повіває

   І кораблик підганяє;

    Він біжить по бурунах

    На роздутих парусах»

ДЕНЬ ЧИТАННЯ

«Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.» В.Сухомлинський

 20 березня – обласний день читання. Цьогоріч він присвячений творчості Сергія Гридіна. 2021 рік – ювілейний для нього.

 Бібліотекарі бібліотеки для дітей долучились до цієї чудової традиції.

Бібліотекар Анна Лужениця розповіла присутнім біографію Сергія Гридіна. Діти з гуртка «Літературна веселка» Будинку учнівської творчості (керівник Ольга Кіселичник) та користувачі нашої бібліотеки із захопленням читали книгу «Федько, прибулець з Інтернету» і передавали естафету іншим. Дітям було цікаво послухати та почитати книгу.

 Під враженням прочитаного 

чимало книг з виставки знайшли свого читача. 

Читаючи більше книжок, діти отримують шанс відкрити для себе багато нового, цікавого, корисного та захоплюючого.

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

З Кобзарем у серці

 Ой по горі роман цвіте   

Долиною козак іде       Та й у журби питається                     Де ж та доля пишається…

   

Наш урочистий захід ми присвячуємо генію українського народу, великому патріоту України, її Пророку. Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас Шевченко – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. Літературно – музична година з «З Кобзарем у серці» відбулася 

11 березня в читальній залі

центральної міської бібліотеки. Першими акордами була пісня на слова Т.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», яка прозвучала у виконанні народної хорової капели « Гаудеамус». Творчість Т.Шевченка, його духовний спадок – це національне багатство України. Музично – літературна година наповнювала душі шанувальників любов’ю. Слово Великого Кобзаря пробиває мури заборон і живить нас. Читання знаменитих творів Тараса перепліталися музичними композиціями на слова поета, такі як «Гайдамацька» у виконанні « Козак Систем», « Бандуристе, орле сизий» ,гурт « Шпилясті кобзарі», музичний гурт « Хочу Ще» виконав «Тополю», пісня «Хустиночка» на слова Шевченка. Присутні отримали насолоду від творів «Гайдамаки»,» До Основ’яненка», «Катерина» та ін.

 

Минають роки,змінюються покоління ,а істинне слово Тараса не тьмяніє, твори його актуальні і сьогодні.

                    

четвер, 11 березня 2021 р.

МАЛИЙ КОБЗАР ДЛЯ ДІТЕЙ

Великий український поет Тарас Григорович Шевченко в усьому світі знаний як Кобзар. Його дбайливе ставлення до слова, любов до людей і рідної країни подарували поетові славу Батька української літератури. Геній Великого Кобзаря світить нам крізь віки. Цілі покоління виховувалися на його творах. І сьогодні Шевченкова поезія продовжує надихати українців на нові звершення й перемоги.

Тарас Григорович любив дітей. Із

ніжністю та тонким психологізмом змальовував їхні образи у поетичних, прозових і живописних творах.

 Цього року виповнюється 110 років виходу у світ книжки Тараса Шевченка «"Малий Кобзар для дітей" (видання 1911 року).

В бібліотеці для дітей учні 2-В класу СЗШ №2-гімназії (класовод Іванна Даньків) зачитали вірші з цієї книжки. Діти з захопленням прослухали розповідь бібліотекаря Віри Лучковської про дитячі роки Тараса Шевченка. Пізніше вони  переглянули мультфільми «Садок вишневий коло хати», «Мій Шевченко» та відеоролик «Дітям про Тараса Шевченка».

 

Після масового заходу маленькі користувачі вибрали собі книжечки Тараса Шевченка.

неділя, 7 березня 2021 р.

КВІТОЧКА ДЛЯ МАМИ

5

 Народне мистецтво створювалось століттями зусиллями майстрів багатьох поколінь. Речі, зроблені своїми руками, набули особливої цінності, є вельми цікавим і захоплюючим заняттям. 

Бібліотека для дітей  надає дітям безліч можливостей для розвитку творчості, фантазування. Бібліотекар Аня Лужениця провела

майстер-клас «Квіточка для мами» з користувачами нашої бібліотеки. Діти старанно, з любов’ю  виготовляли подарунок для мами та отримали безліч позитивних емоцій. Квіти, зроблені своїми ручками –це оригінальний подарунок, який запам’ятається надовго.

Творчі заняття залучають дітей до художньої творчості, розвивають в них пізнавальну активність, допитливість, творчі здібності та художній смак.

пʼятниця, 5 березня 2021 р.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ДІТЯМ

В історії людства залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо Тараса Григоровича Шевченка. 207 років минуло з дня народження поета, проте, і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої,  непогасної любові до свого народу, своєї землі.

В бібліотеку для дітей завітали діти старшої групи «Гномики» дитячої установи “Ялинка” з вихователем Наталією Дригулич.

 

Бібліотекар Віра Лучковська ознайомила дітей з книжковим королівством – бібліотекою. Малюки з захопленням слухали розповідь про  дитячі роки Тараса Шевченка, яку розповіла пані Віра. Переглянули мультфільми «Садок вишневий коло хати», «Мій Шевченко», та відеозапис казки Лесі Українки «Біда навчить», яку відтворили аматори гуртка «Художнє слово» Народного дому. Керівник гуртка Георгіна Янів.

Малюків привабила оновлена  бібліотека своїми  новими цікавими книжечками і вони після екскурсії  прийдуть з своїми батьками, щоб записатись у бібліотеку.



вівторок, 2 березня 2021 р.

100 – ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ ВОЛОДИМИРА МАЛИКА

 

Протягом багатьох десятиліть твори Володимира Малика з захопленням читають діти, молодь і дорослі. Виваженість думки, чистота помислів, виняткова щирість і чесність були характерними рисами письменника. У житті він був чесною, скромною та доброю людиною. Багатьом початківцям допомагав порадами, вивів на широкий літературний шлях. Усе своє життя Володимир Малик прожив гідно, у великих творчих та плідних трудах. Багато його творів перекладено іноземними мовами.

Учні 7-А класу СЗШ №3 (класний керівник Леся Кравчук) переглянули відеоролик «Вітчизни гідний син» до 100-літнього ювілею Володимира Малика. Зацікавила дітей розповідь онуки Володимира Малика, Ніни Іваницької, про життєвий і творчий шлях письменника.
Відеоролик підготовили: завідувач бібліотекою для дітей Зіновія Мазур та провідний бібліограф центральної бібліотечної системи Ярослава Волчанська.





ГОРИТЬ ЗОРЯ ЇЇ ПОЕЗІЇ НАД КРАЄМ

 

В славному сузір’ї українських письменників непогасною зорею сяє ім’я Лесі Українки. В бібліотеці для дітей зібрались шанувальники поетеси, щоб відзначити 150 років від дня народження славної дочки України.

Безсмертна іскра Прометея запалала глибоко в її серці і розгорілася ясним вогнем. І відблиск цього вогню світ пізнав у творах української поетеси.
Яна Городиська, Юлія Живко, Дмитро Ключковський, Соломія Кушта, Оля Савчин, Аліна Сарафин, Юлія Пристай душевно зачитали вірші Лесі Українки .Еліна Поліщук зачитала власну поезію присвячену поетесі. Перший вірш Лесі Українки «Надія» був прочитаний українською і німецькими мовами Анжелікою Лещенко, Вікторією Бабій, Діаною Бараняк. Дівчата з 7-А (класний керівник Леся Кравчук) та 7-Б (Лариса Босак) класів СЗШ №3 виконали ряд пісень «Жила колись на світі Леся», «Стояла я і слухала весну», «Місяць яснесенький» на слова поетеси, музику на які написала бібліотекар Леся Цісінська.
Учні 2-А класу (класовод Марія Дуб) СЗШ №3 затанцювали танець під музику пісні «Поблискують черешеньки…».
Всіх присутніх своїм артистичним виконанням уривку із драми-феєрії «Лісова пісня» зачарували талановиті аматори Софія Стець, Захар Ревак, Максим Франчук. Юліана Пристай та Вікторія Бурлака виконали інсценізацію картини «У Колодяжному».
На масовому заході звучало слово Лесі, і слово про Лесю, як наша шана пам’яті їй великі. Вона все своє життя була борцем за свій край, свій народ.
Нехай Лесине слово буде завжди з нами, а її життя хай служить нам прикладом.





СВІТ КРАСИ ЛЕСИНОГО СЛОВА

 

«Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як з уст цієї слабосилої, хворої дівчини. У неї є свій пафос, своє власне слово… Вона сама має що сказати читачам, у самої наболіло на душі чимало, у самої поетичне слово доспіло і сиплеться, мов золота пшениця».А для нас – вона просто Леся Українка. 25 лютого минає 150 років з дня народження геніальної поетеси.

Зі святом всіх присутніх у бібліотеці для дітей привітали аматори гуртка «Художнє слово» Народного дому: Анатолій Пономаренко, Віталій та Олександр Підкова, Влада та Петро Микиташ, Кароліна Кирчей, Олександр Трускавецький, Софія Салань, Домініка Сметаняк, Єва Дерефінко.
Вперше У Трускавці діти показали відеозапис казки Лесі Українки «Біда навчить». Дуже приємно, що мама Наталія Пономаренко разом із своїм синочком виконали літературну композицію «Леся жила і творила».
Керівник гуртка Георгіна Янів.






В ЇЇ ІМЕНІ - БАРВИ УКРАЇНИ

 Так! Я буду крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Буду жити! Геть, думи сумні!

Люди, як зорі полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ Лесі, образ ніжний і чистий.

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – всесвітньо відомої поетеси і драматурга, нескореної жінки. До цієї дати в читальній залі міської центральної бібліотеки відбувся літературний портрет «В її імені- барви України». Ведучі заходу І. Цимбаляк і О. Зикіна ознайомили присутніх з життєвим і творчим шляхом Лесі Українки, були продекламовані вірші поетеси, уривки з драматичної поеми «Одержима». Також продемонстровані фрагменти з документального фільму «Леся Українка» і фрагмент кінооповідання « Іду до тебе…» про чотири роки з життя поетеси.

Літературна спадщина Лесі Українки є невід’ємною і потужною частиною духовної скарбниці світового письменства, нашої культури і робить її такою співзвучною нашій сучасності.

Підготувала бібліотекар абонементу О. Зикіна.








 

ВІТЧИЖНИ ГІДНИЙ СИН

 О рідна земле! Ти, як мати, –

Єдина і неповторна!

І поки б’ється у грудях серце,

Ми не перестанемо любити тебе…

В.Малик «Таємний посол»

Володимир Кирилович Сиченко (творчий псевдонім Малик), народився 21 лютого 1921 року в с. Новосілки Бишівського району Київської області.

Визначний український письменник, автор широковідомих історичних романів «Таємний посол», «Князь Кий», «Князь Ігор», «Горить свіча», «Чумацький шлях»; пригодницьких повістей, героїчних казок-легенд для дітей, поезій, біографічної книги «Олесь Донченко».

Лауреат літературних премій ім. Лесі Українки (1983), ім. Григорія Сковороди (1993), фонду ім. Т.Г. Шевченка (1994), ім. Панаса Мирного (2001).

В бібліотеці для дітей, до 100-річчя з дня народження Володимира Малика, відбулася зустріч за круглим столом з онукою письменника Ніною Іваницькою (Сиченко). Вона розповіла про життєвий і творчий шлях дідуся. Подарувала для бібліотеки книжку В.Малика «Журавлі журавлики», а також пакм’ятний плакат до 100-річчя з дня народження письменника.

Користувачка нашої бібліотеки, учениця 8-А класу СЗШ№3 Марія Романська, зачитала вступ до легенди-казки «Журавлі-журавлики», яку написав В. Малик для дітей.

На поличках нашої бібліотеки є такі твори Володимимра Малика: тетралогія «Таємний посол», «Князь Кий», «Черлені щити», «Чорний вершник».






 

 

МАЛЮНОК НА ВОДІ

 20 лютого в бібліотеці для дітей пройшов майстер-клас з Ербу, малюнок на воді. Провела його художниця Оксана Яців (Копчак) з користувачами нашої бібліотеки та їхніми батьками.

Ербу – це стародавня турецька техніка малювання на воді спеціальними не тонучими фарбами, які виготовляють з природніх компонентів.
Діти створювали зображення на воді. Пізніше переносили візерунки на папір.
Малюючи на воді малюки занурювались в світ казкового чаклунства і створювали неповторний візерунок, вклавши в нього свою ідею і творчу фантазію.
Всі присутні вражені від витвору художниці-майстрині Oksanu Kopchak і щиро вдячні за проведений майстер-клас.
Після заходу у бібліотеку записались нові користувачі. Батькам і дітям дуже сподобалось у оновленій дитячій бібліотеці.




ЕПІЗОДИ З МАЙДАНУ

 Під прапором стояли –

Під прапором й спочили
Прийми, о Господи своїх синів !
За України волю їх убили.
19 лютого в читальній залі міської центральної бібліотеки відбулося вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та наших земляків – героїв, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну. Їм мужнім, незламним українцям та їхнім побратимам, чиї душі на небесах, було присвячено годину пам’яті « Епізоди з Майдану».
Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують своїх синів і дочок, діти – батьків. Учасники заходу згадували про ті страшні дні, години, хвилини, які відбувалися в Києві на Хрещатику…
Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності. Вони гинули за честь, за волю, за право бути українцями. Зі сльозами на очах гості заходу переглядали хроніки тих буремних подій, слухали патріотичні пісні – «Небесна Сотня України» у виконанні В. Михайловича, «Біля тополі» ( гурт « Еней»), « Ой Романе Романочку» з документального фільму М. Бойчука. Особливо сколихнув усіх молодих людей відеосюжет « Небесна Сотня. Юні ангели», який познайомив їх з майже ровесниками – юнаками 17 – 23 років, що полягли на Майдані.
На вечорі лунали зворушливі рядки віршів, присвячені подіям тих трагічних днів. Також було презентовано книжкову виставку « Не забути! Не зрадити!».
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота…
Підготувала провідний бібліотекар читальної зали Ореста Касперська.