вівторок, 17 листопада 2020 р.

МОВА – ЦЕ ЧАРІВНА СКАРБНИЦЯ

 09 листопада щороку в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.

Народна мудрість стверджує, що без рідної мови не може повноцінно існувати жодна людина. Рідна мова дорога їй, як саме життя.

В бібліотеці для дітей користувачі здійснили подорож по книжковій виставці-рекламі «Мова – це чарівна скарбниця». Бібліотекар Анна Лужениця розповілапро історію слова, його мандри, перед дітьми розкрились таємниці рідної мови, її багатство та чарівний світ.

При проведенні подорожі бібліотекар закликала користувачів шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для  себе її велич й могутню силу.






СПАЦЕР СТАРИМИ ВУЛИЦЯМИ ТРУСКАВЦЯ

13 листопада в читальній залі центральної бібліотеки відбулась презентація книги Миколи Іваника «Спацер старими вулицями Трускаця». Перед презентацією було продемонстровано документальний фільм «Спацер по старому Трускацю» (творчий задум Миколи Іваника та бібліотекарів). Пан Микола подякував бібліотекарям за співпрацю під час зйомок .

Матеріал який увійшов до книги, як зазначив сам автор, збирався 12 років ­ – це кропітка робота в архівах і зворушливі спогади старших мешканців нашого міста. Завдяки цій роботі в книгу вміщено ряд рідкісних і оригінальних фото. Половина світлин , які є в книзі друкуються вперше (іх було знайдено, відновлено і відреставровано). Родзинкою книги є фото Гошівської гори (Яцьківа гора)

датоване 1935 роком.

Подорож книгою складається з семи маршрутів. Рухаючись  вулицями старого Трускавця присутні ніби поринули в дитинство, щось пригадувалось, багато чого було почуте вперше… Історія нашого міста сягає сивої давнини. Спочатку вона була закарбована старовинними фортецями та оборонними спорудами... Розвиток міста як курорту розпочався у 19 столітті,  тоді Трускавець вважався одним з найкращих курортів східної Європи. Спеціальна сторінка книги присвячена нашим героям-землякам.

Присутні оплесками подякували Миколі Іванику за цю цінну і цікаву для нас книгу, тираж якої з’явиться до Дня Святого Миколая.

Час невпинно рухається вперед, багато чого змінюється, багато чого втрачається назавжди. Сьогодні перед мешканцями Трускавця стоїть завдання оберігати те, що було нам залишено у спадок …

Провідний методист ЦБС І.Вахнич