середа, 20 листопада 2019 р.

…СМІЯВСЯ, І ПЛАКАВ З ЛЮБОВІ








13 ЛИСТОПАДА ВИПОВНЮЄТЬСЯ 130 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО ГУМОРИСТА, НОВЕЛІСТА, КЛАСИКА УКРАЇНСЬКОГО ГУМОРУ – ОСТАПА ВИШНІ ( ПАВЛА ГУБЕНКА). ДО ЦІЄЇ ДАТИ ПРАЦІВНИКИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ПРОВЕЛИ В ПРИМІЩЕННІ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЕНСІОНЕРІВ ЛІТЕРАТУРНИЙ ПОРТРЕТ « … І СМІЯВСЯ, І ПЛАКАВ З ЛЮБОВІ». БІБЛОТЕКАР ЧИТАЛЬНОЇ ЗАЛИ ОРЕСТА КАСПЕРСЬКА ОЗНАЙОМИЛА ПРИСУТНІХ З ЖИТТЄВИМ І ТВОРЧИМ ШЛЯХОМ ГУМОРИСТА І САТИРИКА, РОЗКРИЛА ЦЮ ТАЛАНОВИТУ ЛЮДИНУ НЕ ЛИШЕ ЯК ПИСЬМЕННИКА, А ЯК ТВОРЧУ ОСОБИСТІСТЬ І ПОБОРНИКА НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.
ПРО ТЕ ЯК БУЛИ СКАЛІЧЕНІ ДОЛІ МИТЦІВ, ТВОРЧІСТЬ ЯКИХ МИ ВИВЧАЄМО В ШКОЛАХ,ЧИЇ ВІРШІ ЧИТАЄМО КОХАНИМ ТА ЦИТУЄМО НА СВОЇХ СТОРІНКАХ, ОЗНАЙОМИВ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ « ПОБОРНИКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ». ПОЕТИЧНО – МИСТЕЦЬКОЮ СТОРІНКОЮ БУЛИ МАЙСТЕРНО ВИКОНАНІ УСМІШКИ, ЯКІ СПОДОБАЛИСЬ СЛУХАЧАМ. ГУМОР СПОКОНВІКУ ДОПОМАГАВ ЛЮДСТВУ ВИЖИТИ – І САМЕ ЧЕРЕЗ ЦЕ УСМІШКИ ОСТАПА ВИШНІ ТАК ПОПУЛЯРНІ Й ДОСІ.
УПРОДОВЖ ЖИТТЯ ВІН НАПИСАВ БЛИЗЬКО ДВОХ ТИСЯЧ ТВОРІВ І ЗДОБУВ ВСЕНАРОДНЕ ВИЗНАННЯ САМОБУТНЬОГО МАЙСТРА УКРАЇНСЬКОЇ САТИРИ Й ГУМОРУ.
ПІДГОТУВАЛА : ПРОВІДНИЙ БІБЛІОТЕКАР ЧИТАЛЬНОЇ ЗАЛИ ОРЕСТА КАСПЕРСЬКА


САКВОЯЖ ЦІКАВИХ КНИЖОК

Сучасний світ пропонує нам багато розваг: покемони, месенджери,, соціальні мережі, селфі і безліч усього іншого. Але книжка все одно залишається актуальною і модною. Адже це не лише відпочинок та заспокоєння нервів, а й джерело знань.
14 листопада центральна міська бібліотека підготувала презентацію книжкової виставки « Саквояж цікавих книжок», аби знайти в душі гармонію і мати гарний настрій. Тож пропонуємо включити свій інтелект і попрацювати. Обирай новинки на свій смак! Тут ви знайдете новинки сучасної літератури з усього світу, гучні бестселери, популярні книги відомих вітчизняних та зарубіжних письменників, екранізовані твори. Тож прийшов час читати! Ми чекаємо на вас!

Підготувала провідний бібліотекар читальної зали Ореста Касперська.


АБЕТКА ПРАВА


12 листопада, в міській бібліотеці для дітей головний спеціаліст відділу “Трускавецьке бюро правової допомоги” Стрийського місцевого центру з  безоплатної вторинної правової допомоги Софія Габрівська провела з учнями 6-Б класу СЗШ №3 (класний керівник Лариса Босак) правознавчу мандрівку Абетка права.
Пані Софія розповіла школярам про вікові межі та особливості притягнення неповнолітніх осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності. За допомогою правової гри “Межі закону” діти мали можливість окреслити для себе. що ж таке право, де його межі, а також. що таке відповідальність, якою вона буває, якщо переступити дозволені межі.
Усі діти активно працювали, особливе зацікавлення у школярів викликало завдання – обговорення, де відбувалось моделювання ситуації і кожен з дітлахів ділився своїми думками, пропонував власне вирішення проблемної ситуації.
Багато запитань над якими зазвичай задумуються підлітки, мали можливість присутні задати фахівцю:
         Колонії для неповнолітніх це міф чи реальність?
        Чи можуть неповнолітні особи залишатись безкарними за вчинення правопорушення?
        До якого віку відповідальність за своїх дітей несуть батьки?
         Яка різниця між кримінальною та адміністративною відповідальністю?



четвер, 14 листопада 2019 р.

ЛІТЕРАТУРНА ЗУСТРІЧ З ТЕТЯНОЮ ГРУНСЬКОЮ

У ХХІ столітті література все залишається одним із способів боротьби – не лише за власну свободу як митця, а й навіть за право писати рідною мовою та розвивати власну традиційну культуру.
9 жовтня в центральній міській бібліотеці відбулась літературна зустріч з відомою українською письменницею, прозаїком, художницею, лауреатом премії імені П. Куліша, членом національної спілки письменників України-Тетяною Грунською. Проза письменниці іронічна, лірична і чуттєва. В її виконанні твори чула не тільки Львівщина, але й Івано-Франківщина, Тернопільщина, Житомирщина, рідна Хмельниччина, а також Полтава і Херсон.
На початку зустрічі письменниця коротко розповіла про свої книги: «Кохання по-чоловічому» та нову книгу «Чому саме Харків?»
Пані Тетяна презентувала присутнім свій новий роман «Чому саме Харків?» Роман письменниці розгортає перед читачем не тільки приватне життя головної героїні Вероніки в подорожах і зустрічах, а життя й буття людей в українських містах і селах.
Після цього Тетяна Грунська розповіла про історію написання роману «Однокласники» з книги «Кохання по – чоловічому» і зачитала короткі цікаві уривки.
Наприкінці зустрічі гість нашого міста пан Микола з Хмельниччини подякував пані Тетяні за цікаву і змістовну зустріч, а трускавецький поет В’ячеслав Умнов подарував свою збірку творів.
Підготувала: Галина Грицило




АНДРІЙ МАЛИШКО іІ ЙОГО ЗНАМЕНИТИЙ ШИТИЙ ОБУХІВСЬКИЙ РУШНИК

30 жовтня в приміщенні центральної бібліотеки відбулась зустріч «Андрій Малишко і його знаменитий шитий обухівський рушник».
Про Андрія Малишка та невідомі широкому загалу сторінки його життя розповіла науковий працівник Обухівського музею-садиби А.Малишка Олена Артюшенко.
Розпочалась зустріч під знану всіма мелодію «Пісня про рушник» на слова А.Малишка («Рідна мати моя, ти ночей недоспала»).Присутні на заході дізнались багато цікавої інформації про Андрія Малишка як поета, перекладача, літературного критика.
Родзинкою заходу стала демонстрація обухівського рушника, вишитого з обох сторін (на якому зображені знаки трипільської культури, а саме дерева роду).Візерунок обухівського рушника є актуальним і об’єднуючим для всієї України.
Підготувала провідний методист ЦБС Ірина Вахнич




ВЕЧОРИ, ЯК СИВІ КОТИКИ


24 жовтня в міській бібліотеці для дітей відбулась зустріч учнів  8– А класу СЗШ №3 (класний керівник Леся Гаманюк) та бібліотекарів бібліотеки для дітей з  журналістом, краєзнавцем,  науковим працівником садиби музею Андрія  Малишка в Обухові , що на Київщині, Оленою Артюшенко .
Пані Олена розповіла присутнім про важкі роки життя письменника Андрія Малишка та його творчість. Призентувала Обухівський рушник довжиною 3 метри, вишитий червоними нитками, в якого немає звороту.
Всі присутні заспівали пісню Андрія Малишка «Пісня про рушник» під музичний супровід бібліотекаря Лесі Цісінської.
 Діти поспілкувались з пані Оленою, зустріч була пізнавальною і захоплюючою.
Олена Артюшенко подарувала для бібліотеки книжку Андрія Малишка
Вечори, як сиві котики.
         Сподіваємось, що зустріч з Оленою Артюшенко залишила в дитячих серцях тепло і радість.





ЗБРОЯ,ЩО ВРАЖАЄ СЛОВОМ


13 листопада в приміщенні центральної бібліотеки відбулась літературна вікторина «Зброя, що вражає словом». Бібліотекар читальної зали Віра Заяць розповіла присутнім, що книга – це велике диво, створене людиною. У минулому у неї було багато прообразів. Найперший з них - «Людина –книга». В ті далекі часи, коли люди не вміли ні писати, ні читати, свої закони і вірування вони зберігалися  не на книжкових полицях, а в своїй пам’яті.
Запитання вікторини були пізнавальними та цікавими. Учасники  вікторини довели, що вони люблять читати, знають сучасних авторів, цікавляться  кращими новинками літератури.
Підготувала завідувач відділу обслуговування ЦБ Галина Грицило