вівторок, 23 квітня 2019 р.

ВЕЛИКОДНІ КОМПОЗИЦІЇ


Коли у наших душах дзвонять дзвони, лагідне сонце пригріває землю, птахи співають, то це говорить про те, що прийшло довгоочікуване і найрадісніше свято – Великдень. Свято це символізує воскресіння розпятого на хресті Ісуса Хреста.
Однією з Великодніх традицій є писанки. Напевно, кожна людина хоч раз у своєму житті намагалась зробити писанку власноруч. Хтось просто опускав яйця у фарбу, чи наклеював наліпки, а комусь вистачало наснаги та терпіння виготовити справжній шедевр – розмалювати писачком.
22 квітня у бібліотеці для дітей пройшов майстер-клас Великодні композиції. Бібліотекар Наталія Кирилів ознайомила присутніх з підготовкою та написанням писанок. Вона також розповіла про види розпису, кольори писанок та їх значення.
Під керівництвом бібліотекаря учасники заходу з натхненням та цікавістю створювали власноруч чудові писанки. Виготовляючи писанки діти вкладали в них частинку своєї душі та показували свої творчі здібності: витинали, клеїли, малювали, оздоблювали їх. В бібліотеці  панувала справжня Великодня атмосфера.



НАША ПЛАНЕТА КОЛИСКА ЖИТТЯ


Щоб берегти землю, природу,
Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.
Пізнавши – неможливо не полюбити».
М.Пришвін.

Ми живемо на найдивовижнішій планеті – планеті світлих сонячних ранків, яскравих лагідних днів і тихих зоряних ночей, що пахнуть м’ятою та матіолою. На планеті, що дарує найщиріші почуття і щастя тим, хто шанує, любить та оберігає її.
З метою формування екологічної свідомості та екологічної культури у молоді 19квітня у центральній міській бібліотеці відбувся диспут «Наша планета – колиска життя» приурочений Всесвітньому дню Землі. Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер розповіла учням 7-А класу СШ №1 про те, як на кожному кроці видно наслідки нашого бездумного споживацького, зрештою варварського ставлення до неї. Весело та цікаво пройшла екологічна гра «Відгадай загадку», були зачитані правила поведінки у довкіллі, прислів’я та приказки про Землю.
На завершення диспуту діти ознайомилися з книгами, які були представлені на книжковій виставці «Природа і ми: друзі чи вороги».

Підготувала провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер










ПРАВОМІРНА ПОВЕДІНКА


17 квітня 2019 року в Трускавецькій дитячій бібліотеці відбувся цікавий захід, який провела для діток головний спеціаліст відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Габрівська Софія. Варто зазначити, що в рамках договору про співпрацю, який укладений між Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Трускавецькою міською централізованою бібліотечною системою, на базі Трускавецької дитячої бібліотеки успішно  функціонує «Правова школа».
Цього разу учасниками правової школи стали учні 5 класу. Фахівець бюро провела захід на тему «Основи правомірної поведінки». Основною метою було донести до дітей основні складові правомірної поведінки. Використовуючи елементи вікторини та гри Габрівська Софія спільно з дітьми намагалися встановити які ж основні причини вчинення правопорушень неповнолітніми. Спільними зусиллями вдалось виокремити наступні:
-незнання інформації
-невміння володіти своїми емоціями.
Наступна частина зустрічі була присвячена тому, як можна уникнути цього.  На завершення зустрічі з метою закріплення матеріалу фахівець бюро провела правову ігротеку.
Всі діти брали активну участь в обговоренні, ділились власним досвідом, моделювали ситуації, знаходили шляхи виходу із ситуацій, в які потрапляли вигадані герої. Школярі з особливим задоволенням брали участь в правовій ігротеці




ПИСАНКОВИЙ РОЗМАЙ




Ой кувала зозуленька,
Як цвіла калина,
Що найкраща писаночка –
Наша Україна.
Великдень – одне з найбільших й найшанованіших християнських свят. Ми святкуємо його з відкритою душею і чистим серцем. А одним з елементів обрядової традиції найдорожчого з свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком.
Про писанку існує багато легенд. На Великдень дарують їх рідним і друзям. Не можна собі уявити Великодніх свят без барвистих різнокольорових писанок, як у нас українців. Напередодні Великодня, 19 квітня у центральній міській бібліотеці відбулася презентація виставки-тренду «Писанковий розмай», яка склалась з композиції великодніх яєць. Виставка зацікавила відвідувачів оригінальними поробками у вигляді пасхальних писанок, кошиків, макету церкви, новинками хендмейду.(Це мистецтво, створене власноруч). Як сказав Батлер С. «Будь-яке людське творіння, будь-то література, музика, живопис – це завжди автопортрет». Тому кожна річ на виставці унікальна і неповторна. Присутні дізнались про символи писанкарства, яке значення мають кольори та орнаменти писанок, ознайомились з історією виникнення писанок на Україні. Також на виставці була представлена література, що розповідає про народні традиції відзначення Великодня. Від спілкування з книжковими виданнями і розповідями бібліотекаря відвідувачі отримали багато позитивних емоцій.
Поки будуть писаночки
На світі писати –
Доти люд наш буде жити
Й край наш процвітати.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

Підготувала провідний бібліотекар читального залу О.Касперська.







неділя, 21 квітня 2019 р.

ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ ЧИ ЗДОРОВ’Я


Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молоді. Здоров’я – найбільша людська цінність, яку на жаль багато людей починають цінувати і берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, відпущеного їм природою.
В міській бібліотеці для дітей зібрались за круглим столом учні 7-Б класу СЗШ №3 (класний керівник Наталія Дашко) для обговорення питання шкідливих звичок, які присутні в житті людини та як вести здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя передбачає дотримання виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини.
Бібліотекар Леся Цісінська розповіла присутнім про куріння, алкоголь, наркотики, які негативно впливають на стан здоров’я людини та боротьбу з ними. Діти називали шкідливі звички, що їх набувають люди, наводили приклади поганих звичок своїх знайомих, а також переглянули відео “Діти і наркотики”, “Дитячий алкоголізм”, “Казка про шкідливість паління”.
З учнями проведено вікторину Я здоровя бережу, сам собі допоможу”, гру-вікторину “Книгу прочитаєш – про здоровя все пізнаєш.
Бібліотекарі в розмові з дітьми намагались довести, що без алкоголю, наркотиків, цигарок можна досягти поваги серед однолітків. Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль - займатись спортом, вести активний спосіб життя. Втратити своє здоровя дуже легко, а повернути неможливо. В народі кажуть: Є каяття, а нема вороття.


понеділок, 15 квітня 2019 р.

СУПЕРЧИТАЧ – 2019


Вже стало доброю традицією щорічно у бібліотеці для дітей проводити Всеукраїнський конкурс дитячого читання Найкращий читач року. Цього року учасниками конкурсу були учні 7-х класів.
За престижний титул Найкращого читача – 2019 рокузмагались 18 активних книголюбів. До уваги бралось: ведення власних щоденників читачів, презентація обраних творів та тестове опитування на загальну ерудицію справжнього книжника.
Під час виступів діти проявили неймовірну фантазію, креативність. Як виявляється, юні читайлики – справжні гурмани, адже представляли різножанрову літературу: класичні, історичні і сучасні твори української і світової літератури, пригоди і фантастику.
Перед журі стояло непросте завдання – вибрати кращих з кращих, оцінивши їх ерудованість, креативність і вміння аналізувати прочитане.
Звання Суперчитачвиборола учениця 7-А класу СЗШ №2 – гімназії Врубляк Софія Володимирівна, яка візьме участь 18 квітня у третьому турі обласного конкурсу.






ПОЕЗІЇ ЗАСВІЧЕНА ЗОРЯ


Поезія є рушієм сили волі націй та народів. Найбільше втілив поезію думки у життя Т. Г. Шевченко, вклад якого є Біблією української поезії дотепер. Поезія класиків української літератури І. Франка і Л. Українки крізь віки надихала людей на боротьбу за краще життя.
Сучасна поезія перебуває у розквіті сил та своїх можливостей. Поряд з такими «брендами» української поезії як С. Жадан, Ю. Андрухович, Ліна Костенко ми маємо когорту сучасних високопрофесійних поетів. О. Дяк, І. Павлюк, В. Чайковська, О. Лишега, М. Людкевич, В. Куйбіда творять шедеври поезії, які вражають читачів.
10 квітня в центральній бібліотеці було проведено перегляд літератури «Поезії засвічена зоря». Бібліотекар абонементу І. Цимбаляк ознайомила присутніх з поетичними творами класиків української літератури, а також з сучасними майстрами поетичного слова. Стихія написання вірша – процес несвідомий, а процес читання – безкінечний. Насолоджуйтесь кожним рядком.

Підготувала бібліотекар абонементу Зикіна О.Л.







ЛЮБИ І ЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ



5 квітня у центральній міській бібліотеці відбулась презентація книжкової виставки «Люби і знай свій рідний край». Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер ознайомила присутніх з історією міста Трускавця, з героями-земляками, які віддали своє життя за нас, за наше краще майбутнє. З людьми, які внесли свій вклад у розвиток міста – курорту, а також про творчий доробок наших трускавецьких поетів та письменників.

субота, 6 квітня 2019 р.

КАЗКОВІ ГЕРОЇ В МУЛЬТИКАХ


В бібліотеку для дітей завітали діти старшої групи дитячої установи Ялинказ вихователем Лесею Хом’як та учителем-логопедом Оксаною Костів.
Бібліотекар Віра Лучковська ознайомила дітей з книжковим королівством – бібліотекою  та розповіла казочку, як правильно поводитись з книжками.
Малюки переглянули відео Як народилася книга. В гостях у Добрячка, Каю бібліотекар та подивились мультфільм за  мотивами казки Л.Українки Біда навчить.
Учитель-логопед Оксана Михайлівна провела презентацію міні-проекту Моя перша книжечка. Діти за літературними творами придумували творчі розповіді і створювали до них ілюстрації різними засобами зображувальної діяльності.
Знайомство з книгою та бібліотекою викликало у дітей незабутні враження. Малюків привабила бібліотека своїми новими цікавими книжечками і вони після екскурсії приходять з своїми батьками, щоб записатись у бібліотеку.







ЧАРІВНЕ ЦАРСТВО КНИГИ


Щороку у дні весняних канікул дитячі бібліотеки України проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання.  У теперішній час свято набуває особливого значення – допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання.   Кожен читач, переступивши поріг бібліотеки, потрапляє у світ чарівного слова. Прочитавши книгу, діти стають добрішими, мудрішими і милосерднішими , адже, недаремно кажуть “Книгу  прочитав і розумним став”.
У бібліотеку для дітей завітали учні СЗШ №3 на свято Чарівне царство книги. Бібліотекар Леся Цісінська розповіла присутнім про значення книжки у житті людини. Королева книг, Владислава Крейз, з дітьми провела вікторину. Орхан та Туран Алізебайде, Антон Ільницький, Віра Веселовська, Ярина Пасемко зачитали вірші про книжку. Владислава Крейз, Владислав Шукель, Юля Федитник розповідали гуморески. Дівчатка заспівали ряд пісень “Тиждень дитячої книжки”, “Дорога нам книга кожна”, “Хто придумав, що Незнайко” під музичний супровід Лесі Цісінської
Радісний настрій, справжнє казкове свято подарували нашим глядачам юні артисти лялькового театру “Трускавочка” виставоюКазка про книгу. Казкові герої зачарували дітей, як у справжній казці.
Цікавий світ пригод, подорожей Книги панував під час вистави “Пригоди Нечитайлика” у виконанні Ярини Пасемко та Орхана Алібейзаде. Діти активно відповідали на запитання Мудрунки та відгадували загадки.
При проведенні свята бібліотекарі розвивали у дітей інтерес до читання, виховували любов до книги, прищеплювали знання та вміння бережливого поводження з нею.
Тиждень дитячого читання закінчився і дитяча бібліотека чекає на юних відвідувачів, їх батьків, щоб знову відправитись у нові, цікаві та захоплюючі подорожі по безмежній Книжковій країні, де кожен читач відчує себе бажаним гостем.