вівторок, 22 травня 2018 р.

ФЛЕШМОБ «ВИШИВАНКА – СИМВОЛ БАТЬКІВЩИНИ, ДЗЕРКАЛО ДУШІ»





Вишиванка – дитинча кирпате,
Що квітки звиває в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт

У флешмобі до дня Вишиванки взяли участь бібліотекарі бібліотеки для дітей, завідувач бібліотекою-філією №2, бібліотекар та учні СЗШ №3.

понеділок, 21 травня 2018 р.

ДВІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ЕКСКУРСІЯ БІБЛІОТЕКОЮ








17 травня до центральної міської  бібліотеки завітали учні 2-го класу ЗСШ №1 (класний керівник Мотика Віра Тадеївна). Провідний бібліограф Волчанська Ярослава Миронівна провела екскурсію бібліотекою. Вона ознайомила дітей з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, її структурними підрозділами. Учні дізнались багато нової інформації про бібліотеку. Цікавим доповненням до екскурсії став перегляд мультфільму «Знайомтесь! Бібліотечні каталоги та картотеки».
Молодших школярів вразила кількість книг, які вони побачили у книгоховищі. На згадку всі разом зробили світлини в книгозбірні.

Підготувала провідний методист Ірина Вахнич.


неділя, 13 травня 2018 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ПАТРІОТИЧНОЇ ПОЕЗІЇ ІМЕНІ КАТЕРИНИ МАНДРИК-КУЙБІДИ ТА ДРУГОГО ТОМУ АНТОЛОГІЇ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ЛІРИКИ «СВІЧА ПІД НЕБОМ ГРОЗОВИМ»


11 травня в центральній міській бібліотеці відбулась презентація Всеукраїнського літературного конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик - Куйбіди та другого тому антології громадянської лірики «Свіча під небом грозовим».
Коли в стінах Львівської письменницької організації виникла ідея організації конкурсу патріотичної поезії та заснування премії, то ухвалою НСПУ Львівської обласної ради та Всеукраїнського братства ОУН-УПА було вирішено вінчати премію іменем славної поетеси Катерини Мандрик - Куйбіди.
Поетеса пройшла шлях боротьби в підпіллі, відтак у лавах повстанців, була схоплена московськими катами, витримала тортури, роки ув`язнення й каторги, вижила й спізнала радощів свободи в незалежній Українській державі, що за неї готова була віддати життя.
Презентував проект голова журі, Заслужений діяч мистецтв України, письменник Олесь Дяк. Перед присутніми виступили: Любов Проць - перша лауреатка премії, Петро Шкраб`юк, професор, доктор історичних наук.
Свої твори читали письменники-краяни: Андрій Грущак, Роман Пастух, В`ячеслав Умнов. Леонід Федевич прочитав поезію свого військового побратима. На завершення заходу екс-директор Трускавецької МЦБС Людмила Лоїк подякувала від імені присутніх, за цікаву зустріч.


Директор Трускавецької МЦБС Наталія Марковецька








понеділок, 7 травня 2018 р.

ОГОЛОШЕННЯ ДО ПРЕЗЕНТАЦІЇ



Трускавецька міська рада
Відділ культури
Міська централізована бібліотечна система

11.05     15.00 год.


Презентація Всеукраїнського конкурсу патріотичної поезії імені Катерини МандрикКуйбіди та другого тому антології громадянської лірики
«Свіча під небом грозовим»

Беруть участь: відомі українські письменники
Любов Проць та Петро Шкрабюк.

Модерує: автор проекту, голова журі, Заслужений діяч мистецтв України, письменник Олесь Дяк.
На презентації можна буде придбати антологію і взяти автографи у авторів.

Центральна міська бібліотека
(вул.Дрогобицька,12)

ДИСКУСІЙНА РОЗМОВА «ЕКОЛОГІЯ КРАЮ: ТРИВОГИ І НАДІЇ»


Цінуй природу, бережи довкілля,
Люби комашку, звірів і птахів.
«Роби добро» - хай буде ніби ціллю,
Воно повернеться тобі серед років.
Світ, який оточує нас, дуже крихкий, ніжний, тендітний. І ламається він щоразу там, де грубо й жорстоко ставляться до живого, красивого і неповторного. Берегти цей світ, охороняти його великі й малі частини – святий обов`язок людини-творця. Кожна людина,як і вся людська діяльність, не лише не відділені від природи, а й є її частинкою.
26 квітня у міській бібліотеці для дорослих відбулася дискусійна розмова «Екологія краю: тривоги і надії». На заході були присутні учні 11 класу ЗСШ №1. Провідний бібліотекар по роботі з юнацтвом Олександра Пфайфер разом з дітьми обговорювали проблеми екології та збереження навколишнього середовища. У наші дні турбота людини про чисте повітря, тишу, сонячне світло та багато інших цінностей природи стає невід`ємною частиною екологічної культури. Кожний із нас повинен дбайливо ставитися до природи, до всього живого на землі. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та до інших. Учням була представлена книжкова виставка по даній тематиці.
Природа не жалкує для нас своїх багатств, роздаючи щедро всі свої дари, щоб люди та інші живі істоти жили в гармонії,красі, мирі і злагоді. І що тільки оберігаючи природу, людство збереже життя на планеті Земля.
Давайте, любі друзі, залишимо у спадок чисту та прекрасну землю!

Підготувала провідний бібліотекар по роботі з юнацтвом О. Пфайфер.