неділя, 28 травня 2017 р.

ФЛЕШМОБ «ПИШНИЙ САД СУЧАСНОЇ ПОЕЗІІЇ»

Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце.
Поезія - це зібрані плоди на островах підсвідомості, привезені часом з теплих, часом з холодних країв. Це своєрідна музика кожна нота якої-частина твого життя. Часто поезія-це сповідь, молитва,порада. Так, чи інакше, крик або шепіт душі,це така собі містика, бо автор відчуває певний звязок із надприродним, божественним.



Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати,надихати на подальшу боротьбу? Або, навпаки, заспокоювати душу. Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання, та гостро-про ненависть та ревнощі? На всі ці запитання покликаний відповісти флешмоб «Пишний сад сучасної поезії», який був влаштований на подвір’ї Центральної міської бібліотеки. Організатори флешмобу зуміли згуртувати небайдужих трускавчан для декламування поезії українських класиків. Учасники зачитували улюблені уривки із віршів українських поетів та заохочували перехожих. Такі творчі імпрези, такі акції сьогодні вкрай потрібні.
Трускавець - курортне місто, тут переплелося багато культур, мов та людей. Але маємо пам’ятати, звідки виходить наше коріння і що українська є однією з наймилозвучніших мов світу. Декламування поетичних віршів українських класиків - доказ того, що ми пишаємося нашою мовою, її колоритом та багатством. Учасники флешмобу в уривках творів знаходили відповіді на болючі виклики сучасності.



Підготувала провідний бібліотекар Ореста Касперська




ЗІРКАМИ СТАЛИ ЇХНІ ІМЕНА

І знову, у котрий вже раз
Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом`янути славний час,
Коли на олтар Батьківщині
Себе принесли кращі з нас.
Доля України не проста. До незалежності Україна йшла довгим, тяжким і жертовним шляхом, дорого за неї заплатила. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню української нації. Українські герої – прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав:
- руських дружин великого князя Святослава і  короля  Данила
- Армії Української НародноЇ Республіки Симона Петлюри
- Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери
- Української Повстанської Армії
- членів визвольного руху шестидесятників
- активістів Небесної сотні
- воїнів АТО
У визвольній боротьбі віддали своє життя кращі сини України:
25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник  української національно-визвольної боротьби 1917-1921років Симон Петлюра.
23 травня 1938 року в Роттердамі від вибуху бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвалося життя організатора  українського національного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН  полковника Євгена Коновальця.
Роман Шухевич - Головний командир УПА.
В`ячеслав Чорновіл – видатний український  національний діяч, борець проти комуністичного режиму. Провідник украЇнського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х-90-хроків,  Герой  України .
Герої є у кожному селі, у кожному місті. Є вони і в нашому Трускавці. Члени Організації Українських Націоналістів були безстрашними, не любили боягузів. У вічі сміялися смерті Василь Білас і Дмитро Данилишин. Як боролись так і помирали герої. Дмитро Данилишин перед смертю заявив: «В цій хвилині я не маю жодних бажань. Мені тільки дуже жаль, що я можу лише раз  умерти за УкраЇну». Василь Білас встиг лише крикнути: «Хай живе Укр…». Кат затулив йому  уста і не дозволив закінчити. Білас і Данилишин є Героями не тільки Трускавця. Вони є Героями  України.
Святу справу Біласа і Данилишина продовжив трускавчанин Роман Макомацький. Слово «Макомацький» наводило панічний страх на ворогів. 8 серпня І948року здригнулася від болю земля на Помірках. Один із зв`язкових привів туди цілу роту чекістів. Роман Різняк постійно мав при собі зашиту в комір капсулу з отрутою. Мав гранату і пістолет.  Відстрілювався до останнього набою. Далі став чекати, коли його обступлять. І рвонув кільце запалу гранати. Пошматоване тіло привезли до Трускавця. Ніхто не знає, де вороги поділи тіло Романа Різняка -Макомацького.
Згадуючи Василя Біласа, Дмитра Данилишина, Романа Різняка-Макомацького, Симона  Петлюру, Євгена Коновальця, Степана Бандеру, Романа Шухевича, можна стверджувати: «Волю украЇнського народу до самостійного буття не знищили ні тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутим бастіоном героЇв і борців».
День Героїв - це свято величі духу українських вояків-борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Борці за  волю України, які загинули в боротьбі з ворогом залишилися нескореними.  Їх гаслом було: « Здобудеш українську державу, або загинеш у боротьбі за неї».
Свято Героїв потрібно, щоби на вчинках героїв,які захищали свій край, виховувалися нові покоління захисників Батьківщини.
Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети  - Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.
До Дня Героїв у центральній міській бібліотеці була проведена година історії «Зірками стали їхні імена», а також присутнім учням була представлена книжкова виставка, яку підготували бібліотекарі.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ!



Підготувала провідний бібліотекар юнацької кафедри Олександра Пфайфер




МИ ПРОГНОЗУЄМО СВОЄ ЗАВТРА

«Навчитися можна тільки тому,що любиш»
(В.Гете)
Світ професій надзвичайно великий. Професія – це наше  життя.  Ми ще не замислюємось, яке то є щастя мати хорошу роботу, займатися улюбленою  справою, одержувати достойну зарплату. У первісному суспільстві не існувало проблеми вибору професії, тому що в той час кожен умів робити   усе для забезпечення життя. З розвитком людства відбувається збільшення розподілу праці, тому і  виникають професії. В наш час за підрахунками спеціалістів нараховують понад 50 тисяч професій.
Слід  відмітити, що кількість професій  швидко змінюється. Щорічно виникає більше  500 нових професій, причому процес  природного відмирання старих професій  проходить значно   повільніше , ніж  народження нових. Цікаво, що більше 50% існуючих у наші дні професій ще 30 років тому взагалі були невідомі. Особливо багато нових професій являють собою різновидності назв різних агентів і менеджерів, наприклад, комерційний агент, рекламний  агент, менеджер  з  персоналу, фінансовий менеджер, менеджер з реклами, офіс-менеджер тощо.
Відносно нові професії з`явилися в галузі  інформаційного проектування і забезпечення: менеджер інформаційних систем, адміністратор комп`ютерних  мереж, адміністратор без даних, інженер системотехнік,  спеціаліст  з комп`ютерного дизайну.
Орієнтація в світі професій можлива за наявності добре розробленої класифікації професій.
В залежності від предмету праці всі професії  поділяються на п`ять  типів: «людина-природа»,«людина-техніка», «людина-людина», «людина- знакова система», «людина-художній образ».
Останнім часом на ринку праці почали активно з`являтися нові професії.  Мерчендайзер, супервайзер, копірайтер, девелопер… Чим  займаються ці  люди? Зі зміною економіки змінюються пріоритетні сфери  діяльності, і виникає потреба в нових фахівцях. Частина нових професій  прийшли до нас із Заходу, не маючи аналогів, а частина – це злегка видозмінені старі професії. Назви нових професій вважали  за краще  не перекладати на російську мову, зробивши кальку з англійської. Звідси - постійні настирливі запитання власникам нових професій зі звучними назвами: «Так  а чим  ти все таки займаєшся?»    
Більшість нових перспективних професій відносяться  до сфер, які зараз найбільш затребувані, а, значить,  найдинамічніше розвиваються. Це сфера продажів (виробляти товари та послуги ми за  століття навчилися, тепер цього мало – потрібно вміти їх продати), ІТ-сфера  і професії, пов`язані  з взаємодією з людьми (РR, підбір персоналу, робота  з клієнтами). Давайте детальніше зупинимося на кожній категорії нових професій.
Абсолютно новими й рідкісними для ринку праці зараз  є такі позиції,як
- Нанодієтолог
- Е-Detailer (координатор фармацевтичного ринку)
- Інженер із REID-міток (інженер із радіочастотної ідентифікації)
- Спеціаліст із видобутку сланцевого газу
- Продукт-менеджер із розвитку RTB (особливо DSP) (RTB - аукціон у реальному часі)
- Гідропонік (спеціаліст із вирощування рослин без грунту)
- ІТ – спеціаліст у галузі human-interface
- Вальвеолог (спеціаліст, що займається питаннями збереження здоров`я людини)
Іміджмейкер - багато хто вважає, що вони працюють тільки з політиками та зірками шоу-бізнесу. І помиляються,тому що будь-якій людині, яка прагне зробити успішну кар`єру, для створення потрібної думки про власну персону потрібен іміджмейкер. Вони коректують імідж – це й зовнішній вигляд, i манери, і культура ділового спілкування ,і багато чого іншого. Людина за допомогою професіонала не просто стає «приємною у всіх відношеннях», а  скоріше – скерованою на успішність.
Соціолог. Соціологія – це покликання, тому тут немає випадкових людей. Для цієї спеціальності просто необхідний і аналітичний склад  розуму, і творчий підхід до будь-якої задачі.
Дизайнер. Ця спеціальність з`явилася в нас відносно недавно. Незвичайний i оригінальний інтер`єр – зовсім не примха. Адже будинок має стати місцем, що ідеально підходить для вас. Саме цим займаються дизайнери інтер`єру.  Грамотний  фахівець спочатку вислухає ваші побажання й ідеї або запропонує кілька початкових варіантів, що можуть вам сподобатися. Сюди входять перепланування квартири, неординарне декорування кімнат, підбір меблів і аксесуарів, цікаві колірні рішення тощо. Будинок повинен мати обличчя свого хазяїна, тому задача дизайнера – допомогти клієнтові самовиразитися.
Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки вірно ви оберете свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві ви будете займати.
Про це мова йшла на дискусійній розмові «Ми прогнозуємо своє завтра», яка відбулась 18 травня в Центральній міській бібліотеці.
Отже, нові професії 21 століття досить перспективні, адже саме вони допомагають людству йти в ногу з часом.



Підготувала провідний бібліотекар Олександра Пфайфер



ДОРОГОЮ ЗЦІЛЕННЯ

Господь Бог зсилає свою благодать для всіх людей по всьому світі.Але із незнаних нам причин вибирає собі якісь певні місця на землі, де роздає їх «щедріше»-- просто «розсипає». Такі місця називаємо святими, чудотворними.  Господь чекає, коли ми впустимо Його в своє серце і дозволимо пройти дорогу нашого життя разом з нами, бо дорога нашого життя - це шлях до зцілення. Є важливим знайти і стати на цю правдиву дорогу.
Впродовж дня в бібліотеці відбувся інформаційний перегляд «Дорогою зцілення». Провідний бібліотекар читального залу ознайомив користувачів бібліотеки із святими місцями, які варто відвідати: церкви, монастирі, чудотворні ікони і мощі. Матеріали перегляду дають можливість ознайомитися з велелюдними паломництва ми до Зарваниці, Крехова, Гошева, Унева, Грушева, Страдча, Билич…
Вражаюча інформація спонукає задуматись над тим, що гріх – причина хвороби, що піст – духовно-лікувальний засіб, що аборт—це дітовбивство. А скільки хворих лікуються у різних окультистів, віддають душу дияволу!
Отже, дорогий читачу, зроби з цього висновок!
Вивчай і сповідуй Вчення Спасителя і Господа Бога
Нашого Ісуса Христа.
А врешті, щастя не на землі, а на небі – у Царстві Небеснім,
усвідомте це!

Підготувала провідний бібліотекар ЦБ Ореста Касперська






вівторок, 16 травня 2017 р.

КНИГОМАНІЯ – 2017

Кожного року в бібліотеках для дітей проводиться обласний конкурс дитячого читання “Книгоманія”. Учасниками Конкурсу є всі охочі учні
6 – 7 класів.
Конкурс проводиться з метою:
підвищення рівня культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання; розвитку комунікативних навичок, критичного мислення, кращої соціалізації  і самореалізації завдяки читанню;
сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури незалежно від рівня розвитку дітей, їхніх фізичних та інтелектуальних можливостей, забезпеченості і місця проживання.
В нашій бібліотеці також проведено конкурс на кращого читача бібліотеки між учнями 6-х та 7-х класів. Діти дуже старанно підготовились до Конкурсу.
Кожен учасник розповідав про свою улюблену книжку, висловлював власну думку, демонстрував свою ерудицію, розуміння тексту, вміння його інтерпретувати, відповідав на запитання членів журі, а також презентував свій Читацький щоденник.
Дуже важко було визначити переможців, так як, учні дуже багато читають, користуються науково-пізнавальною літературою.
Вибороли звання «Суперчитач бібліотеки» Уайльд Єва учениця 6-го класу СЗШ №2-гімназії та Хай Ганна-Марія Михайлівна учениця 7-го класу СЗШ №1. Переможці нагороджені дипломами та призами.
4 – й етап Конкурсу проходив 27 квітня у Львівській обласній бібліотеці для дітей та обласній бібліотеці для юнацтва. Наші переможці взяли участь у 4 – му етапі Конкурсу.
Хай Ганна-Марія отримала друге місце серед учнів 7-х класів.

Завідувач бібліотекою для дітей Зіновія Мазур






ПАСКА ХРИСТОВА – ДАР НОВОГО ЖИТТЯ

Радіють гори і долини,
Радіє рідна Україна.
Сонце всміхається з небес:
Христос воскрес, Христос воскрес!

В міській бібліотеці для дітей зібрались вчителі, батьки, діти, щоб відзначити одне з найбільш шанованих християнських свят – Великдень, яке прийшло до нас з глибини віків.  Воно пов’язане з воскресінням Ісуса Христа, тому має назву Великдень – Великий день. Символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою.
Бібліотекар Леся Цісінська розповіла про значення цього світлого свята і познайомила присутніх з народними традиціями Паски.
Виступаючі, учні 2-А класу СЗШ №3, 5-Б та 5-В класів СЗШ №2-гімназії, створили святковий настрій дитячими віршами та піснями.  На протязі свята лунали веселі пісні ансамблю сопілкарів “Дударик” у складі Богдана Грицило, Данила Демочко та Олексія Колотелюка.
Гучними оплесками присутні зустріли маленьких артистів лялькового театру “Трускавочка”, які показали виставу “Писанка Одарочки”.
Завершилося свято піснею “Котилася писанка”.
Сміх і музика лунали у читальному залі. Метою проведення свята було виховання зростаючого покоління в дусі поваги до народних звичаїв, традицій, популяризація літератури з народознавства.







ЧИСТИЙ ЗЕЛЕНИЙ СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ

Світ прекрасний навколо тебе,
Сонце ясне і синє небо
Птахи і звірі, гори і ріки –
Нехай він буде таким навіки.
Нехай людина добро приносить,
Бо світ навколо любові просить!

Сучасна епоха – це епоха бурхливого розвитку науки і техніки, неконтрольованого зростання  населення Землі, інтенсивної деградації природного середовища під впливом негативних чинників. В нинішніх умовах швидкість  науково-технічного прогресу на кілька порядків перевищує адаптаційні можливості існуючих живих організмів. Тому надзвичайно загострились багато проблем, а серед них одна з головних – проблема взаємозв`язку суспільства і природи, людини і навколишнього середовища. Все це призводить до порушення екологічної рівноваги, що складалася протягом тривалого часу і спричинює появу екологічної кризи , небезпечної для людей  і довкілля.
Кожен із нас повинен чітко усвідомити, що ми не можемо просто  заплющити очі на проблеми екології, які загрожують нашому життю та життю майбутніх поколінь. Свій внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, по якій ходимо, посадити  принаймні одне деревце, збудувати шпаківню навесні.  Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо  кожна людина почне шанобливо ставитися до навколишнього середовища, це добре відіб`ється на ньому.
А природа – це ж краса! Це могутні  ліси, горді гори, безмежні степи, це сонце чи місяць в небі, міріади зірок, біле сяйво Чумацького Шляху… Все  це оспівано в народних піснях  (ясні зорі, тихі води, чисте поле, синє море) і  в творах  великих митців.
Ліси – зелені легені планети – дарують нам свіже, п»янке, цілюще повітря. Та й озирнімося: все, що нас оточує (меблі, підлога, книги) подароване лісом.
Поля годують нас хлібом, на луках і степах пасуться тварини, що дають  нам молоко і м`ясо,  шкіру і вовну.
Годують нас рибою і несуть наші  кораблі водоймища. І все це добро  просто гріх не шанувати, не берегти. Адже людина сама – частинка природи.
І щасливою може бути, лише  за умови досягнення гармонії, в злагоді з довкіллям. В іншому разі вона перестає бути людиною.
І так завжди. Перетворила людина природу на свою служницю, намагаючись силою взяти  її скарби – і тепер не оббереться лиха. Бездумно
вирубуються ліси – і земля перетворюється на пустелю. Використовує       людина на полях різні  добрива та хімічні засоби боротьби  з шкідниками – і вже не знаєш, що  можна їсти, що ні.
Зараз відбувається руйнування озонового шару, людству (і всій Землі) загрожує глобальне потепління, і все це неминуче  відіб`ється на кожному з нас. Ми не можемо не помічати , що з кожним роком збільшується кількість людей, які страждають на смертельні хвороби, такі, як рак та СНІД, та помирають від них, а лікарі та вчені досі не виявили  причин виникнення  цих хвороб та способів їх лікування. То невже і це не може припинити нашого недбалого ставлення до природи?
Є надія, що незалежна Україна нарешті почне здійснювати на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров`я населення від негативного впливу.
Все на Землі, все треба  берегти –
І птаха й звіра, і оту  рослину,
Не  чванься тим, що цар природи ти -
Бо врешті, ти його частинка.
Друже мій, люби життя,
Люби людей, природу,
А кривду кинь у забуття,
Як камінь  в тиху воду.
Б.Лепкий
З книгами даної теми ви можете ознайомитися у центральній міській бібліотеці.



Підготувала провідний бібліотекар  ЦБ Олександра Пфайфер 

СИЛА ЗАКОНУ – В ЙОГО ДІЄВОСТІ

Для розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні важливим є формування правової культури населення, знання своїх прав, свобод, чинного законодавства, правової освіти.
27 квітня в центральній міській бібліотеці міста Трускавця відбулася година правовових знань «Сила закону – в його дієвості», на яку був запрошений представник Трускавецького бюро правової допомоги, юрист Катерина Сех, яка поінформувала, що основними видами діяльності бюро є безоплатна первинна правова допомога,яка включає: юридичні консультації, складання заяв, скарг та інших документів, а також представництво інтересів громадян в судах, органах державної влади.
Голова Асоціації інвалідів міста Трускавця п. Надія Заблоцька розповіла, що права інвалідів часто порушуються, вони є ізольованими від суспільства, а також великою проблемою є працевлаштування інвалідів. Не виконуються державні програми покращення життя інвалідів, оскільки часто немає коштів на їх впровадження.
Слухачі висловлювали скарги на відсутність пандусів,перил в магазинах, запитували про пільгові путівки, перерахунок пенсій, встановлення безкоштовних лічильників.
Пані Катерина пояснила слухачам, що зацікавлені особи можуть звернутися в Трускавецьке бюро правової допомоги і юристи допоможуть написати письмові звернення з будь – яких питань.
Підготувала бібліотекар ЦБ Ольга Зикіна