неділя, 17 грудня 2017 р.

МУДРЕЦЬ, ЗАМРІЯНИЙ ФІЛОСОФ

14 грудня в читальній залі Трускавецької міської центральної бібліотеки відбулася інформаційне повідомлення «Мудрець, замріяний філософ» присвячене Г. Сковороді. До уваги користувачів, які завітали до бібліотеки бібліотекар О. Касперська презентувала відеоролик до 295 – річчя від д. н. славетного просвітителя – гуманіста і мандрівного філософа. Життєвий шлях самого Григорія Сковороди ось уже майже три століття зорить натхненням і надихає на роздуми багатьох. Він залишив у спадок мудрість, яка досі живить наш розум. Згадали про Сковороду розповідями про філософські трактати, діалоги, притчі, маловідомі сторінки життя мислителя, літератора, музиканта і художника. Також прозвучала пісня «Всякому городу нрав і права» у виконанні Ніни Матвієнко, яка входила до репертуару кобзарів і лірників. У нашому відеоролику представлено чимало літературної творчості, книги в яких вміщено нариси, дослідження, спогади, поезії, світлини про Г. Савича.
Нехай світлою і невмирущою пам’яттю буде пам’ять великого філософа України!


Підготувала провідний бібліотекар О.Касперська

«КНИЖКОВІ МОСТИ ГУРТУЮТЬ»

12 грудня біля центральної міської бібліотеки був проведений флешмоб «Книжкові мости гуртують», у якому взяли участь учні ЗСШ №1. Метою флешмобу було привернути увагу школярів до книги і читання, бо книга – це джерело, яке ніколи не зникне.
Любі діти! Не забувайте відкривати книжку, читати ЇЇ. Адже вона допоможе здобути знання та вкаже дорогу у житті.










Підготувала провідний бібліотекар юнацької кафедри Пфайфер О.


ПІЗНАЙ СВОЄ ПРАВО

Мої права – це обов’язки інших,
права інших – це мої обов’язки.


Людина, її права і свободи проголошено стратегічним конституційним пріоритетом української Держави. Захищаючи права дітей – дорослі захищають своє майбутнє. Наша держава є учасницею Міжнародних договорів і угод, спрямованих на захист і гарантування прав та інтересів українських дітей, на досягнення їхнього добробуту. Права дитини визначено у Конституції України – Основному Законі нашої держави, а також Законі України „Про охорону дитинства”.   
Навчаючи та виховуючи дітей в системі правової культури, формуючи правовий статус людини, громадянина. Міська бібліотека для дітей плідно співпрацює з Трускавецьким Бюро правової допомоги.
З учнями 5-А класу СЗШ №3 (класний керівник Леся Павелкевич) бібліотекарі спільно з працівниками Бюро правової допомоги провели вікторину в рамках проекту Я маю право на тему Основні положення Конвенції ООН про права дитини та  пізнавальні ігри Правова відгаданка”, Кожна дитина має право.
Під час відповідей діти показали свою ерудицію і зацікавленість правовими питаннями.
Головний спеціаліст Маряна Шуляк ознайомила учнів із правами та обов’язками дітей в Україні, розкрила поняття законності.
Бібліотекар Віра Лучковська провела огляд літератури „Соціальні проблеми дітей України. Соціальна робота” . Вона розповіла дітям про необхідність орієнтуватись у нормативно-правових актах України, щодо захисту прав дітей.
З малюнків учнів 5-А, 5-Б, 6-А та 6-Б класів оформлена виставка на тему У країні Закону і Права”, а учні 9-А класу (класний керівник Ірина Хованець) писали твори на тему Я творець своєї держави”. Діти мали можливість ознайомитись з літературою тематичної полиці Пізнай своє право.
Працівники бібліотеки у своїй діяльності спрямовують чимало зусиль на формування правової свідомості і правової культури дітей-користувачів та сприяють бібліотечними заходами розвитку соціально-правової активності особистості. Адже у повсякденному житті школярам найбільш потрібно саме знання своїх прав і обов’язків.
В кінці заходу кожна дитина отримала буклет Твої права – твій захист (Правові орієнтири для кожної дитини).









ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОКТЕЙЛЬ «ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ»

«Люди впускають ворога в свої уста, і він викрадає їх мозок».
(В.Шекспір)
Кожному від народження надається найцінніший дар – життя. І найдорожче, що є в житті – це здоров’я. Без здоров’я немає щастя. Іноді молодь навмисне все робить для того, щоб загубити своє здоровя. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них, І яких потім не можуть позбутися.
З метою формування у підлітків правильного уявлення про здоровий спосіб життя, дбайливого ставлення до свого  здоров’я, здоров’я оточуючих  і профілактики паління, пияцтва та наркоманії  8 грудня юнацькою кафедрою центральної міської бібліотеки був проведений  інформаційний коктейль на тему «Шкідливі звички». Школярі ЗСШ №1 прослухали бесіду, де бібліотекар звернула увагу на те, що шкідливі звички і школяр - несумісні. Учні з цікавістю слухали цитати та повчальну притчу. Спілкування з дітьми супроводжувалося відеороликами про шкідливість тютюну, алкоголю та наркотиків на організм людини. Школярі під час заходу виявляли неабияку активність і зацікавленість. Також була представлена книжкова виставка «Шкідливим звичкам – НІ !!!», де учасники заходу мали змогу ознайомитися з книгами даної тематики.
Приємним є той факт, що останнім часом все більше молодих людей негативно ставляться до спиртного та тютюнопаління. Вони орієнтуються на
здоровий спосіб життя. Чим цікавіше, змістовніше буде дозвілля, тим рішучіше піде боротьба зі шкідливими звичками, які починаються від неробства. Сила волі, що дозволяє сказати тверде «НІ!» всім пагубним пристрастям, збереже ваше здоров’я і життя. Будьте здорові!


Підготувала провідний бібліотекар юнацької кафедри Пфайфер О.







понеділок, 27 листопада 2017 р.

ЮЛІЯ БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКА

Уже трускавчани певно звикли, що щотижня в URBAN бібліотеці відбуваються найрізноманітніші зустрічі та презентації. Дехто навіть зауважував, що тих зустрічей так багато, що не встигають слідкувати за нашими анонсами.
У четвер, 23 листопада, в URBAN бібліотеці, презентувала свою шосту збірку «Пошепки і вголос» Юлія Бережко-Камінська. Чому так називається збірка, бо завжди є слова, які можна промовляти тільки пошепки, або тільки злегка озвучити, позначивши те, що спонукає до них. Все інше відбуватиметься в душі того, хто їх почув і озвався. Пошепки, бо – не викричати ніжність, як і не перевести у слова всю глибину любові. Однак є й те, що треба говорити, розправивши плечі; говорити просто і впевнено, дивлячись у вічі, не боячись, що тебе не зрозуміють. Не відкладаючи на потім. Не обіцяючи спокою. Бо кожен має його знайти у своєму серці.
Ця молода, цікава, талановита поетеса приїхала до нас із Ірпіня, де працює головним редактором газети «Ірпінський вісник» та керівником культурно-просвітницького проекту "Мистецький центр «Камертон».  Учасники зустрічі мали можливість не лише поспілкуватися і відкрити для себе поетичний світ цієї авторки, адже в Трускавці про цю поетесу напевно ніхто ще не чув, а вона видала уже шосту свою збірку. Але мали можливість побувати на імпровізованому театральному дійстві одного актора. Пані Юлія надзвичайно артистична, і свої вірші читала з такою енергетикою, що слухачі затамувавши подих, зачаровано сиділи непорушно, щоб не зруйнувати оту особливу атмосферу дійства, лише щирі оплески переривали поетесу. Дві години отакого натхненного спілкування пролетіли на одному подиху, як одна мить, подарувавши всім присутнім неймовірні враження.
Шкода лишень, що трускавчани не мають звички ходити на ось такі літературні зустрічі. Адже у місті є достатньо молодих, які лишень гострять своє літературне перо, і старших із досвідом поетів та письменників, є і багато викладачів мовників, які мали б використовувати такі унікальні можливості, і не лише викладати творчість письменників-класиків, але знайомитись і знайомити дітей з сучасною українською поезією та прозою, поспілкуватись із живим автором, окрасивши свої трудові будні, перейняти його досвід, енергетику і поділитись цим із іншими.
Слідкуйте і надалі за нашими анонсами, грудень теж обіцяє бути насиченим і різноплановим.


Віра Савка, завідувач URBAN бібліотеки

КРУГЛИЙ СТІЛ АСОЦІАЦІЇ ІНВАЛІДІВ

У Центральній бібліотеці відбувся круглий стіл на тему: "Життя і соціальний захист людей з інвалідністю в містах нашого регіону з представниками влади м. Трускавця, м. Стебника. Мета зустрічі: визначення проблем людей з обмеженими можливостями і як їх подолати на місцевому рівні.





МАЙДАН – ФОРТЕЦЯ ДУХУ

Горів Майдан мільйонами вогнів,
Запал принісши у серця людей.
Ми разом. Поруч. Тут ти не один.
З тобою поруч тисячі плечей,
І  ще мільйон очей горять твоїм завзяттям.
Ми - українці. Діти Кобзаря. Ми сестри й браття.

21 листопада в читальній залі центральної міської бібліотеки (вул.Дрогобицька, 12) відбулась зустріч-діалог «Майдан – фортеця духу». Учасники зустрічі – діалогу ще раз згадали основні події тих днів. На Україні відбулась безпрецедентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян протест перетворився на революційний рух, який призвів до політичних змін, і в першу чергу до змін у свідомості українців. Перед присутньою аудиторією (учнями старших класів ЗСШ №1) виступили: міський голова Андрій Кульчинський, отець Володимир церкви Покрови Пресвятої Богородиці, учасники «Майдану» Галина Шиманська, Лілія Кобільник, пан Андрій з міста Коломиї. Модератор заходу- Андрій Юркевич.
Майдан став символом боротьби, символом прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну – ціну життя людей. Більшість з них – молоді , сильні. Ті, хто починав жити… Сьогодні ідуть військові дії на Сході України, наші воїни  захищають цілісність кордонів нашої держави. Хай пам`ять про всіх загиблих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Провідний методист ЦБС Ірина Вахнич





понеділок, 13 листопада 2017 р.

ІСТИНА, ДОБРОТА, ТЕРПІННЯ

Сьогодні в Центральній міській бібліотеці демонструвалась мистецька галерея робіт під назвою «Істина, доброта, терпіння». Наша експозиція сприяла відродженню духовного стану суспільства, пробудила в людях доброту. Зараз в такий жорстокий час ці картини передають теплоту, чистоту і якийсь кусочок щастя.
Жанри робіт – різні. Є ікони, пейзажі, портрети, натюрморти, графіка.
Художників цих робіт обєднала одна спільна ідея: за допомогою мистецтва показати, яке прекрасне життя якщо слідувати його високому принципу «Істина, доброта,терпіння». Це стародавня система морального і фізичного вдосконалення людини.
Сюжети картин свідчать про пошуки справжнього призначення людського життя, про звязок між добром і злом, прославляють божественну славу, закликають до співчуття і терпіння.


Підготувала : провідний бібліотекар чит. залу О. Касперська.





МОВО РІДНА! ТИ Ж, ЯК МОРЕ…

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада,  в день вшанування пам'яті  Преподобного Нестора-Літописця.
Встановлене  воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 “Про День української писемності та мови” на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”
Бібліотекарі бібліотеки для дітей спільно з вчителями та бібліотекарем СЗШ №3 провели свято до Дня писемності та мови, яке розпочалось Молитвою до мови. Бібліотекар Леся Цісінська розповіла про історію виникнення писемності та мови. Ірина Білас, Оля Давидова, Анжела Кідалінська, Ірина Печіль, Аня Романова, Діана Федчишак  душевно, захоплююче читали вірші про рідну мову. Як мелодійно, милозвучно пролунали пісні “Мова колискова”. “Рідна мова”, “Наша мова українська» у виконанні дуету “Україночка” в складі Насті Германович і Софії Шашули та учнів 5-А, 5-Б та 3-А класів під музичний супровід Лесі Цісінської. Класні керівники Леся Павелкевич, Світлана Наум та Марія Дуб.
Всі присутні мали нагоду зустрітись з поетом Вячеславом Умновим. Його поезія – патріотична, його сутність – українська.

Закінчилось свято піснею “Ірійна пісня рідної мови”  на слова Вячеслава Умнова музика Лесі Цісінської.



неділя, 29 жовтня 2017 р.

«КАПРИС НІКОЛО ПАГАНІНІ»

Паганіні… Скільки геніальності і трагедії в цьому імені… Яку ціну повинен заплатити смертний, щоби розрахуватись за такий дар?
Ніколо Паганіні - віртуозний скрипаль, чия музика і по цей день будоражить серця людей по всьому світу. Його життя було оповите ореолом тайни.
І от з нагоди 235 - ліття народження такого геніального італійського музиканта в приміщенні Центральної Міської бібліотеки відбулася арт-година «Каприс Ніколо Паганіні». Із захопленням і емоціями сприйняли учні школи фрагменти з фільму «Ніколо Паганіні» цікаві факти про життя музиканта, а також розповідь про знамениті 24 каприси, які ввійшли в світову музичну скарбницю людства. Інсталяція була доповненням до арт-години і здавалося, що сам маестро виводив своє знамените підццикато…

Статтю підготувала: провідний бібліотекар чит. залу О. Касперська.




ПРАВОВІ СИТУАЦІЇ В ЖИТТІ МОЛОДІ


Юнацька кафедра центральної міської бібліотеки підготувала для учнів ЗСШ №1 година правознавства «Правові ситуації». Тема заходу була обрана не випадково. Процес соціалізації молоді надзвичайно складний, тому захід проводився спільно з бюро правової допомоги  міста Трускавця. Захід мав на меті – не контролювати підлітків при виборі вірних варіантів при певних правових ситуаціях, а допомагати у правильному їх вирішенні. Приклади  правових ситуацій, з якими знайомила юрист Мар`яна Шуляк та їх вірні рішення приводили до висновку, що стосунки між людьми базуються на засадах взаєморозуміння, взаємоповаги, взаємодопомоги та правових норм.

Підготувала провідний методист Ірина Вахнич


СВІТ ПОЕЗІЇ АНТОНІНИ ЛИСТОПАД

19 жовтня в читальній залі центральної міської бібліотеки відбулась літературна зустріч з відомою поетесою, членом Національної спілки письменників України - Антоніною Листопад . Екс-директор Трускавецької МЦБС  Людмила Лоїк  представила присутнім  поетесу.  Твори Антоніни Листопад друкуються в українських часописах Канади, Америки, Австралії, Франції,  Польщі, Англії,  Вірменії. ЇЇ публіцистичні і поетичні виступи на Всесвітніх Форумах Українців, на Шевченківських святах, на авторських вечорах захоплюють серце кожного українця. За фахом пані Антоніна – лікар-невропатолог, за покликанням – поет.
Антоніна Листопад читала свої вірші з книг «Солоний Хрещатик», «Зняті з хреста: парастас - 33», розповіла про долю переселенців Донбасу. Доля переселенки стала також і її долею. З початком військових дій на сході України, письменниця змушена була покинути рідну домівку. Сьогодні Донбас – найтрагічніша,найболючіша точка Європи.
На зустрічі була  співачка, волонтер, яка допомагає нашим воїнам - Лілія Кобільник. Пані Лілія заспівала  для присутньої  аудиторії  пісні, покладені на вірші поетеси. Поезія разом з піснею зачіпала, брала за душу, не залишала нікого байдужим.
З творчістю поетеси знайомила книжкова виставка «Світ поезії Антоніни Листопад».

Провідний методист Ірина Вахнич



пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

ПРАВОВИЙ ЛАБІРИНТ - ВІКТОРИНА

Добрий день, шановні друзі!
Ми раді Вас вітати у нашій читацькій залі.
Кожна людина є особливою та неповторною. Життя їй дається один раз і прожити його потрібно гідно. Щоб досягти цієї мети і дитина і родина, в якій вона виховується, мають перебувати під правовим захистом держави. Часто людина стикається з досить значними проблемами, більшість яких пов»язана з відсутністю правової обізнаності.
Правові знання стануть ключовим засобом забезпечення успішного життя молоді у правовій державі. Щоб у реальному житті вам не довелось заблукати в лабіринтах закону, щоб Ви не набивали собі гулі в юридичних тупиках І навчились знаходити правильний вихід із першої спроби ми пропонуємо Вам мандри по правовому лабіринту. Сподіваємося, що участь у нашій вікторині допоможе Вам знайти правильний вихід у заплутаному лабіринті життя.
А зараз, запрошуємо п.Мар`яну з трускавецького Бюро правової допомоги.
Ми прагнули зробити цю зустріч корисною для Вас, тому обрали ситуації, максимально наближені до тих, із якими Ви стикаєтеся  у повсякденному житті.
Найважливішим завданням сучасної української школи є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних  людей, гідних громадян своєї держави.
ДІТИ!
Для Вас я підготувала книжкову виставку «Межу закону не переступити», де Ви можете ознайомитися з основами правознавства.
Дякуємо за активну гру і приємне спілкування. До нових зустрічей!